بر اساس گزارشی که به دست ما رسیده است، به نظر میرسد سونی در حال آماده شدن برایِ انتشار اَندروید نوقا برایِ تلویزیون هایِ هوشمند خود در سراسر دنیا میباشد. این گزارش اشاره میکند که سونی به صورت تصادفی در حال انتشار نسخه ای جدید از Android TV ( نسخه ای از اَندروید که مخصوص تلویزیون هایِ هوشمند است ) برایِ برخی از تلویزیون هایِ خود میباشد، که دقیقاً به نسخه جدید اَندروید ( اَندروید نوقا ) در قسمت تغییرات آن اشاره نشده است، اما تغییراتی که با خود به همراه دارد تنها در اَندروید نوقا قابل دسترس هستند.

این گزارش هیچ زمان دقیقی برایِ انتشار نسخه جدید سیستم عامل Android TV برایِ تلویزیون هایِ هوشمند سونی را مشخص نمیکند، اما به صورت بسیار غیر مستقیم اواخر ماه جاری میلادی ( ماه می ) را مورد هدف قرار میدهد، که این بدان معناست که شاید تا چند هفته دیگر شاهد انتشار بروزرسانی اَندروید نوقا برایِ تلویزیون هایِ هوشمند سونی در سراسر دنیا باشیم.

در قسمت تغییرات این بروزرسانی که هم اَکنون در برخی از نقاط دنیا برایِ برخی از کاربران تلویزیون هایِ هوشمند سونی منتشر شده است برخی از قابلیت هایِ کلیدی اَندروید نوقا همچون تماشایِ همزمان تلویزیون و جستجو در اینترنت، حالت تصویر در تصویر پیشرفته با نمایش اطلاعات برخی نرم افزارهایِ سازگار با این قابلیت به صورت همزمان و قابلیت هایِ دیگر وجود دارد.

این موضوع به خوبی مبین این است که بروزرسانی مذکور، با خود اَندروید 7.0 نوقا را برایِ تلویزیون هایِ هوشمند سونی به همراه دارد. سونی در مراسم CES 2017 رسماً اعلام کرده بود که به زودی بروزرسانی عظیمی برایِ تلویزیون هایِ هوشمند خود عرضه خواهد کرد. حال به نظر میرسد به این مهم نزدیک شده ایم و سونی در حال آماده سازی اَندروید نوقا برایِ تلویزیون هایِ هوشمند خود میباشد.

منبع: