Camera-sensor
تاثیرات زلزله مخرب اخیر کشور ژاپن را میتوان به وضوح در تمامی نقاط این کشور مشاهده کرد صنعت الکترونیک و دستگاه های صوتی و تصویری نیز از این قائله مستثنا نیست. این امر تاثیر بخصوص در شرکای تجاری سونی در زمینه دوربین ، سنسور و لنز داشته است.

بخش اصلی تولیدات سونی در زمینه سنسور به همین دلیل برای مدت زمان محدودی تا مقدار ضرر های وارده توسط کارشناسان بررسی شود، متوقف شده است. خبر های جدید سونی حاکی از طبیعی شدن تمامی روند های متوقف شده و از سر گیری تولید سنسور ها با تمام قدرت و امکانات در مرکز اصلی تولید این سنسور ها از اواخر ماه جاری میلادی است.

بر اساس این گزارشات از روز نهم ماه می ( may ) روند تست و آزمایش محصولات تولیدی آغاز شده و انتظار می رود پروسه تولید و جمع بندی سنسور ها از روز هفدهم ماه جاری از سر گرفته شود. بخش پایانی پازل ساخت و جمع بندی محصولات که مربوط به بخش پردازش سخت افزاری سنسور ها است انتظار می رود در روز بیست و یکم ماه جاری آغاز شده تا چرخه تولید بطور کامل و تمام قدرت آغاز به کار دوباره کند.

این خبر میتواند خبر بسیار خوبی برای شرکای تجاری سونی در این زمینه باشد زیرا در این مدت این شرکت ها با کاهش تولید محصولات خود که مرتبط با سنسور های بوده اند مواجه شده اند و این اتفاق می تواند این کمبود ها را جبران کرده و چرخه تولیدات به روال سابق و عادی خود باز گردند. برای مثال میتوان به شرکت نیکون اشاره کرده که پس از زلزله روی داده در ژاپن تخفیفات مخصوص دستگاه های رده بالا و گران قیمت خود را حذف کرده است چرا که سنسور موجود بر روی این دوربین ها را سونی تهیه و تولید می کرد.

منبع: