Flash-Android-5.0.2-Lollipop-LRX22G-Factory-Image-for-2012-Nexus-7-GSM-600x340
با پایان یافتن عملیات به روزرسانی اندروید 5.0 برای گوشی های سری Z سونی رسما برنامه بعدی خود را برای انتشار آپدیت های جدید اعلام کرد. برنامه جدید سونی بیش از قبل ما را شگفت زده کرده چرا که تعداد گوشی هایی که قرار است اندروید 5.1 را دریافت کنند پیش از تعدادی است که در مرحله قبل شاهد دریافت آپدیت اندروید 5.0 بودند.

سونی در ابتدا به تمامی کاربران سری Z نوید به روزرسانی اندروید 5.1 میدهد. سونی از خانواده اکسپریا Z، اکسپریا Z1، اکسپریا Z2 و اکسپریا Z3 نام برده که قرار است آپدیت اندروید 5.1 را دریافت کنند. دو فبلت اکسپریا T2 و اکسپریا C3 نیز که کمتر کسی انتظار دریافت آپدیت اندروید 5.0 را برای آنها داشت نیز در لیست به روزرسانی اندروید 5.1 قرار گرفته اند. قرار است به روزرسانی اندروید 5.1.1 برای دستگاه های اکسپریا از ماه آینده میلادی (ژولای) آغاز شود.

اما یک خبر بسیار خوش برای صاحبان اکسپریا M2 اینکه سونی رسما اعلام کرده قصد دارد مستقیما این دستگاه را به اندروید 5.1 آپدیت کند. خانواده اکسپریا M2 که شامل سه دستگاه اکسپریا M2، اکسپریا M2 Dual و اکسپریا M2 Aqua است همگی این به روزرسانی را در آینده ای نزدیک دریافت خواهند کرد. البته سونی درباره این دستگاه تاریخ دقیقی ارائه نکرده ولی گفته که مدتی بعد از اعضای خانواده Z این دستگاه ها نیز آپدیت را دریافت میکنند.

این برنامه به روزرسانی یکی از عجیب ترین برنامه هایی است که سونی در تاریخ به روزرسانی های خود اعلام کرده است. این که تمامی اعضای خانواده Z حتی مدل های قدیمی مثل اکسپریا Z که بیش از 30 ماه از ورود آنها به بازار میگذرد هم در این لیست قرار دارد اتفاقی عجب است که نمونه آن را تنها در اسمارت فون های نکسوسی دیده بودیم. علاوه بر این ارتقای نرم افزاری به اندروید 5.1 آن هم برای اسمارت فون های میان رده مثل اکسپریا T2 و یا اکسپریا M2 که با اندروید 4.3 معرفی شده بودند نیز بسیار عجیب است.

sonymobile