960-playstation-4k-a-good-move-sony

اگر با ما همراه بوده باشید، حتماً در جریان هستید که سونی دقیقاً یک هفته قبل از شروع کنفرانس خبری خود در E3 2016 وجود کنسول ارتقا یافته ای را با نام Playstation 4K یا همان PS4 Neo تأیید کرد و صحبت هایی پیرامونِ برنامه این شرکت اصیل ژاپنی درباره نسل ارتقا یافته کنسول Playstation 4 مطرح شد.

در این بین بسیاری از کاربرانی که در حال حاضر صاحب دستگاه Playstation 4 هستند به این فکر اُفتادند که آیا سونی در حال پایان دادن به عمر این کنسول محبوب تا قبل از 5 سال است ؟ و اینکه با آمدن کنسول ارتقا یافته سونی، آیا پلی استیشن 4 از دور خارج میشود؟

در خبر قبلی که مربوط به تأیید وجود این کنسول بود اشاره کردیم که سونی هیچگونه برنامه ای برایِ برتری دادن کنسول PS4 Neo بر PS4 ندارد و حالا این موضوع باز هم توسط سونی مورد تأکید واقع شده است که چرخه حیات کنسول محبوب Playstation 4 این کمپانی به پایان نرسیده است و همچنان نسخه اصلی PS4 بازیگر اصلی سونی در بازارهایِ جهانی است. آقایِ شوهی یوشیدا ( مدیر استودیویِ جهانی سرگرمی های کامپیوتری سونی ) در مصاحبه با سایت GamesweltTV اعلام کرد:

PS4 همان PS4 است! PS4 جدید نیز آنچنان فرقی با PS4 قدیمی ندارد؛ پس با آمدنش طول عمر کنسول محبوب PS4 ما کوتاه تر نخواهد شد.

بر اساس گفته هایِ یوشیدا میتوان نتیجه گرفت که سونی برنامه ای برایِ منسوخ کردن کنسول اصلی خود ندارد و بر اساس گزارشات واصله، بازیهایی که در آینده و پس از عرضه عمومی کنسول PS4 Neo منتشر میشوند، با پشتیبانی از هر دو کنسول به دست کاربران میرسند و از این بابت جایِ هیچگونه نگرانی ای وجود ندارد.

مایکروسافت نیز تصمیم مشابهی را اتخاذ کرده است و بر اساس برنامه ریزی هایِ مایکروسافت، هیچ بازی خاصی در انحصار کنسول Scorpio این شرکت نخواهد بود و همه بازی ها بر رویِ هر دو کنسول اجرا خواهند شد. در پایان میتوانیم اظهارات یوشیدا را نیز دلیل محکمی بر این استدلال بدانیم که صاحبان کنسول PS4 پس از عرضه نسل ارتقا یافته این کنسول محبوب نیاز مبرم به تعویض کنسول خود ندارند و پشتیبانی سونی از کنسول Playstation 4 همچنان ادامه خواهد یافت.

منبع: