بر هیچکس پوشیده نیست که کنسول هایِ نسل نهم در آینده ای نزدیک از راه خواهند رسید. تا به امروز سونی هیچ نظری درباره نسل آینده کنسول محبوب پلی استیشن خود صادر نکرده بود، اما گویا اَکنون سرنخ هایی از کنسول نسل نهم سونی که نام آن PS5 میباشد به دست آمده است.

سونی در گفتگو با یک خبرگزاری آلمانی برایِ اولین بار درباره کنسول PS5 اظهار نظر کرد. این کمپانی اشاره کرد که نام کنسول نسل آینده اش PS5 میباشد و سونی در حال توسعه دادن آن میباشد، اما به این زودی ها نباید منتظر آن باشیم. این پاسخ در اثنایِ سؤال درباره آینده کنسول PS4 Pro مطرح شد.

آقایِ Shawn Layden، مدیرعامل سرگرمی هایِ سونی آمریکا اشاره کرد که بازی هایِ آینده نیز به صورت کاملاً ایده آل بر رویِ کنسول هایِ اصلی PS4 اجرا خواهند شد و لازم نیست کاربران نگران اجرایِ بازی هایِ انحصاری آینده بر رویِ این کنسول باشند. وی در ادامه اشاره میکند همچون صنعت تولید گوشی هایِ هوشمند، عرصه کنسول هایِ بازی نیز هر از گاهی نیاز به تغییر و تحولاتی دارد.

آقایِ Layden به وضوح اشاره میکند که کنسول PS5 در راه است، اما به این زودی ها نباید منتظر آن باشید. بر اساس زمانبدی معرفی و انتشار نسل هایِ مختلف کنسول هایِ پلی استیشن، میتوانیم انتظار معرفی کنسول نسل بعد را 3 سال پس از معرفی آخرین نسخه از کنسول هایِ نسل حاضر داشته باشیم.

پیش بینی میشود بر اساس گفته هایِ آقایِ Layden اواخر سال 2019 یا اوایل سال 2020 با کنسول PS5 دیدار کنیم. در مجموع سونی نیاز به صرف زمان بیشتری برایِ توسعه کنسول نسل بعد خود دارد، چون فعلاً پیشرفت هایِ آنچنان عظیمی در حیطه سخت افزاری صورت نگرفته است. اما باید این موضوع را تأیید کنیم که سونی پیش از عرضه کنسول هایِ PS4 Slim و PS4 Pro در حال کار کردن بر رویِ کنسول نسل بعد خود میباشد.

منبع: