phppzyygq

هدست واقعیت مجازی سونی پس از کش و قوس هایِ فراوان چند ماه دیگر در دنیا عرضه خواهد شد و کم کم بازار شایعات دارد کساد میشود. تا پیش از این گفته شده بود تنها راه برایِ بازی کردن عناوین انحصاری هدست واقعیت مجازی سونی استفاده از کنترلرهایِ حرکتی میباشد، اما سونی چیز دیگری میگوید.

سونی تأکید میکند که تمام بازی هایِ انحصاری Playstation VR به خوبی از دسته اختصاصی PS4 پشتیبانی به عمل می آورند و نیاز نیست حتماً کاربران هزینه اضافی پرداخت کنند و کنترلرهایِ حرکتی پلی استیشن را خریداری کنند، چون دسته Dual Shock 4 سونی به خوبی از پَسِ بازیهایِ Playstation VR بر می‌آید.

البته در بخشی از بیانه سونی به این موضوع اشاره شده است که بیشتر بازیها نیازی به کنترلرهایِ حرکتی پلی استیشن ندارند، اما بدیهی است که برای تجربه ای نزدیک به واقعیت، داشتن کنترلرهایِ حرکتی بهتر است. در بدو اَمر نبود کنترلرهایِ حرکتی پلی استیشن در بسته هدست واقعیت مجازی Playstation VR کمی گیج کننده به نظر میرسید، اما اَکنون با توضیحاتی که سونی در این باره ارائه داده است، قسمت اعظمی از این تصمیم سونی برایِ ما قابل درک است.

این موضوع درباره بازی هایِ انحصاری سونی صادق است، اما باید ببینیم که توسعه دهندگان بزرگ دنیا که بازیهایِ خود را برایِ هدست هایِ واقعیت مجازی Oculus Rift فیسبوک و Vive اچ.تی.سی توسعه داده اند، چگونه میخواهند قابلیت پشتیبانی از دسته را به بازی هایشان اضافه کنند. به نظر میرسد این موضوع کمی برایِ توسعه دهندگاه چالش براَنگیز خواهد بود.

منبع: