landscape-1458133143-playstation-vr-woman-holding-controls

همانطور که در جریان هستید به زودی و در ماههایِ آینده هدست واقعیت مجازی PlayStation VR سونی در دنیا عرضه خواهد شد و از آنجایی که این هدست ارزان ترین هدست واقعیت مجازی دنیاست ( با فرض اینکه قبلاً یک دستگاه پلی استیشن خریده باشید )، باید عناوین انحصاری و اختصاصی خاصی در دسترس کاربران و علاقه مندان به این هدست باشد، تا کاربران بتوانند نهایت استفاده و لذت را از آن ببرند.

سونی پیش از این و در کنفرانس خبری خود در نمایشگاه E3 2016 تأیید کرده بود که بازی هایِ اختصاصی هدست واقعیت مجازی PlayStation VR در دست توسعه هستند، اما اَکنون و در خلال کنفرانس خبری این شرکت اَصیل ژاپنی در هنگ کنگ، سونی تأیید کرد که در حال حاضر 13 بازی انحصاری برایِ این هدست در دست تولید هستند و به زودی پروسه توسعه آنها به اتمام خواهد رسید.

البته اینطور که از حرف هایِ مقامات سونی میتوان برداشت کرد، این 13 عنوان تنها برایِ بازیکنانی که در قاره آسیا زندگی میکنند در حال توسعه و تولید میباشد و به نوعی در انحصار گیمرهایِ همین قاره خواهد ماند. همچنین، گفته میشود این بازیهایِ انحصاری توسط استودیوهایِ بازی سازی متعددی در کشورهایِ آسیایی من جمله سنگاپور، چین، کُره و تایوان در دست تولید هستند.

اگر با ما همراه بوده باشید، دیروز طی خبری اعلام کردیم که سونی هدست واقعیت مجازی PlayStation VR را در تاریخ 13 اُکتبر 2016 میلادی ابتدا در بازار چین و سپس در بازارهایِ جهانی منتشر خواهد کرد و کسانی که این هدست را پیش خرید کرده اند در همان روز عرضه محصول خود را دریافت خواهند کرد.

کارشناسان پیش بینی کرده اند در روز عرضه هدست واقعیت مجازی PlayStation VR، به علت استقبال بینظیر کاربران، سونی با کمبود موجودی این هدست محبوب روبرو شود، اما اینطور که سونی میگوید، اولین هدست واقعیت مجازی این شرکت به صورت اَنبوه به تولید خواهد رسید و در روز عرضه کاربران مشکلی از بابت موجودی نخواهند داشت. در مجموع باید تا روز 13 اُکتبر 2016 میلادی ( 24 مهر 1395 هجری شمسی ) صبر کنیم و ببینیم گفته هایِ سونی به حقیقت می‌پیوندد یا پیش بینی هایِ کارشناسان.

منبع: