KitKat-Android-edition-004
سونی موبایل در صفحه پشتیبانی خود تاریخ انتشار آپدیت اندروید 4.4 را برای چهار مدل دیگر از خانواده اکسپریا اعلام کرد. ماه گذشته بود که سونی برنامه جدید به روزرسانی کیت کت خود را اعلام کرده بود که طبق آن قرار شد 4 مدل باقیمانده از سری Z در سه ماهه دوم سال 2014 این آپدیت را دریافت کنند.

ماه گذشته 3 دستگاه از خانواده Z که شامل اکسپریا Z1 ، اکسپریا Z1 Compact و اکسپریا Z Ultra بودند به روزرسانی کیت کت را دریافت کردند و حالا نیز چهار مدل دیگر که شامل اکسپریا Z ، اکسپریا ZL ، اکسپریا ZR و تبلت اکسپریا Z هستند در انتظار دریافت این آپدیت قرار دارند.

سونی هم اکنون در صفحه پشتیبانی خود تاریخ نهایی به روزرسانی کیت کت برای این چهار مدل را ماه می میلادی (نیمه دوم اردبیهشت) اعلام کرد. با توجه به اینکه هم اکنون در نیمه ماه آوریل به سر میبریم پس برای دریافت این آپدیت حداقل 2 هفته دیگر باید صبر کنیم.
ZKK

با این اوصاف پس از این مرحله تنها 3 دستگاه دیگر از خانواده اکسپریا باقی مانده که سونی تاریخ به روزرسانی کیت کت را برای آنها مشخص نکرده است. اکسپریا E1 ، اکسپریا M2 و اکسپریا T2 Ultra مدل های باقی مانده اکسپریا هستند که سونی وعده انتشار آپدیت کیت کت را برای آنها داده است. گفتنی است سونی در آخرین برنامه خود هیچ سخنی از اکسپریا SP ، T , TX و V برای دریافت این به روزرسانی به میان نیاورده و بعید است که پس از خانواده Z اکسپریا این چهار محصول شانسی برای دریافت کیت کت داشته باشند.