sony-xperia-xz-ifa-2016-aa-10-840x473
سونی از اکسپریا Z3، برای اولین بار واژه دو سیم کارته بودن را به پرچمداران خود وارد کرد. از اکسپریا Z3 تا آخرین عضو خانواده Z یعنی اکسپریا Z5 تمامی پرچمداران سونی این قابلیت را با خود به همراه داشتند.

با شروع سال 2016 سونی خانواده X را پایه گذاری کرد که از قضا این خانواده نیز با گوشی های دو سیم کارت خود شناخته شدند. اما یک تفاوت بین اکسپریا X به عنوان هسته اصلی این خانواده و نسل های قبلی وجود داشت که گوشی های دو سیم کارت جدید سونی را از مدل های قدیمی متمایز میکرد.

حتما میدانید که اکسپریا X از درگاه هیبریدی سیم کارت برخوردار بود. درگاه هیبریدی به حالتی اطلاق میشود که درگاه کارت حافظه و یکی از پورت های سیم کارت با هم مشترک است. در این حالت کاربر اگر از کارت حافظه استفاده کند به ناچار مجبور به چشم پوشی از سیم کارت دوم است و برعکس اگر قصد استفاده از هر دو سیم کارت را داشته باشد از نعمت کارت حافظه محروم خواهد شد.

سونی امروز دفترچه راهنمای اکسپریا XZ و نسخه دو سیم کارت آن را منتشر کرده که در آن وجود درگاه هیبریدی برای سیم کارت تایید شده است. البته پیش از این نیز حدس چنین حالتی برای درگاه سیم کارت اکسپریا XZ به خاطر وجود حافظه داخلی 64 گیگابایتی دشوار نبود. حتما میدانید که سونی برای نسخه دو سیم کارت اکسپریا XZ از حافظه داخلی 64 گیگابایتی استفاده کرده تا عدم برخورداری از کارت حافظه خارجی برای آنهایی که از دو سیم کارت استفاده میکنند زیاد به چشم نیاید.

sony-xperia-xz-dual-hybrid-sim-tray-640x435

منبع: