از آنجا که فناوری تلوزیون های 3D در سال های گذشته به دلایل متعددی شامل هزینه ی تولید و رقابت با سایر تکنولوژی های موجود، به نظر شکست خورده می رسد، جای هیچ تعجبی نبود که دو کمپانی LG و سونی در CES 2017 اعلام کردند که دیگر قصد استفاده از این فناوری در تلوزیون های خود را ندارند. حالا و در خبری دیگر، دو کمپانی LG و Sony اعلام کرده اند که امسال قصد تولید هیچ تلوزیونی با صفحه نمایش خمیده را ندارند.

در مراسم InnoFest که در شهر Crete کشور یونان برگزار شد، کمپانی LG دلیل اصلی این تصمیم خود را عدم علاقه ی کافی مشتریان به این فناوری اعلام کرده است. در ادامه، اعلام شده است که مشتریان ترجیح می دهند که در رنج قیمتی برابر، بجای خرید تلوزیون های خمیده، تلوزیون هایی با نمایشگر تخت خریداری کنند.

سونی هم مراسم مشابهی داشت که در آن اعلام کرد: ” قصد تولید هیچ تلوزیونی با نمایشگر خمیده در تولیدات اخیر خود را نخواهیم داشت ولی در مورد برنامه های آینده ی خود نظری نمی دهیم.”

نباید فراموش کرد که سال گذشته، تلوزیون OLED55C6V کمپانی LG موفق به دریافت جایزه شد. خبر خوب در این زمینه این است که اگر علاقه ی زیادی به خرید تلوزیون هایی با نمایشگرهای خمیده دارید، مدل های بسیار خوب و قدرتمندی در سال 2016 تولید شده اند که می توانید آن ها را خریداری کنید.

البته این نکته را هم نباید فراموش کرد که کمپانی ها هر لحظه ممکن است تصمیم خود را تغییر دهند. به تازگی اخباری منتشر شده است که از علاقه ی مجدد کمپانی ها تولید تلوزیون های سه بعدی خبر می دهد. آیا ممکن است چنین اتفاقی برای نمایشگرهای خمیده نیز رخ دهد؟

منبع: