Sony-announces-the-Sony-Xperia-Z4
سونی ساعاتی قبل از معرفی اکسپریا Z4 در کشور ژاپن خبر داد. اکسپریا Z4 با طراحی نسبتا مشابه با اکسپریا Z3 و Z2 و از پردازنده ای به مراتب قوی تر برخوردار است. هر چند که پردازنده به کار رفته در این دستگاه از نوع اسنپدراگون 810 که در مقایسه با اسنپدراگون 801 بسیار قوی تر است، اما دیگر مشخصات نسبتا مشابه با اکسپریا Z3 میتواند باعث عدم رضایت کاربران و علاقه مندان به سونی گردد.

داستان های اکسپریا Z4 از اول تا حالا بسیار گیج کننده بود. در حالی که امروز همه منتظر معرفی اکسپریا Z3 Neo بودند سونی اکسپریا Z4 را در ژاپن معرفی کرد. با این حال به نظر میرسد ماجراهای اکسپریا Z4 هنوز ادامه دارد و سونی برنامه های متفاوتی را در خصوص این دستگاه اعمال خواهد کرد.

بر اساس اطلاعات بدست آمده سونی موبایل تایید کرد که این اکسپریا Z4 که امروز شاهد آن بودیم تنها برای بازار ژاپن است. سونی میگوید برای بازارهای جهانی محصولی دیگر را به نمایش خواهیم گذاشت. اواخر ماه می تاریخ احتمالی معرفی پرچمدار بعدی سونی برای بازارهای جهانی خواهد بود.

در واقع این اکسپریا Z4 که امروز شاهد آن بودیم ادامه راه اکسپریا Z1 تا Z3 است. سونی در سه پرچمدار قبلی خود به جای بالا بردن اعداد و ارقام به ایجاد بهبودهایی تمرکز کرده بود. با یک نگاه کلی به محصولی که امروز در ژاپن معرفی شد این بهبودها را نسبت به اکسپریا Z3 مشاهده میکنیم. کاهش قطر دستگاه تا 6.9 میلی متر، کاهش وزن به 144 گرم با وجود افزایش مقاومت دستگاه در برابر ضربات، بهبود کیفیت صفحه نمایش و افزایش روشنایی و … از مهمترین بهبودهایی هستند که سونی در این دستگاه اعمال کرده است. با این حال این بهبود ها به تنهایی طرفداران سونی را راضی نمیکند و آنها منتظر یک محصول بی نظیر و انقلابی از سونی هستند.

phonearena