پس از معرفی اکسپریا XZ1 توسط سونی در نمایشگاه IFA 2017 یکی از ویژگی هایی که در این تلفن هوشمند بسیار جلب توجه کرد، قابلیت 3D Creator بود. این قابلیت، اکسپریا XZ1 و البته اکسپریا XZ1 Compact را از سایر گوشی های هوشمند کاملا متمایز میکند تا همین امر دلیل محکمی باشد بر اینکه سونی تاکید زیادی بر آن داشته است.

اکسپریا XZ1 در بسیاری از زمینه ها، شباهت زیادی با اکسپریا XZ Premium دارد، اما اکسپریا XZ Premium با صفحه نمایش بزرگتر در یک کلاس جداگانه قرار میگیرد. مخاطبین این دو دستگاه کاملاً با هم متفاوت است و سونی نیز با علم به این موضوع، سعی دارد تا تفاوتی بین مخاطبین این دو مدل قائل نشود.

سونی موبایل امروز به صورت رسمی تایید کرد که اکسپریا XZ Premium، قابلیت 3D Creator را در آینده ای نزدیک به دست خواهد آورد. طبق تایید سونی، اکسپریا XZ Premium قابلیت جذاب 3D Creator را در اندروید 8.0 دریافت میکند. این ویژگی کاملاً نرم افزاری است و اکسپریا XZ Premium به همان کیفیت که در اکسپریا XZ1 وجود دارد، آن را بدست می آورد.

همچنین خبر خوش دیگر برای کاربران اکسپریا XZ Premium، وعده ای است که سونی به ارتقای کیفیت دوربین این دستگاه در نسخه آینده اندروید داده است. سونی موبایل تاکید دارد که کیفیت دوربین اکسپریا XZ Premium پس از دریافت اندروید 8.0 ارتقای قابل توجهی خواهد داشت. با این حساب از همین حالا کاربران اکسپریا XZ Premium برای دو اتفاق مهم، بی صبرانه منتظر آپدیت اندروید 8.0 اوریو خواهند بود.