اگر به خاطر داشته باشید، چند روز قبل در یک مقاله اختصاصی، به عملکرد اکسپریا XZ در اندروید 7.1 انتقاد کرده بودیم. اندروید 7.1 نه تنها در اکسپریا XZ، بلکه در سایر گوشی های سونی که این نسخه را دریافت کرده بودند، عملکرد قابل انتقادی داشت به طوری که افت سرعت، اشغال رم، هنگ های مقطعی و … به شدت کاربران را آزار داده بود.

در مقاله مذکور ما مشکل را از بابت عدم سازگاری برنامه Movie Creator با آخرین نسخه اندروید تشخیص دادیم. ناسازگاری Movie Creator با اندروید 7.1 سبب ایجاد اختلال در عملکرد کل سیستم شد و مشکلات زیادی را برای کاربران ایجاد کرد.

سونی پس از دریافت گزارش های متعدد از کاربران در خصوص مشکلات موجود در آخرین نسخه نرم افزاری گوشی های اکسپریا، نسبت به این موضوع واکنش نشان داد و مشکل را ناشی از همان برنامه Movie Creator قلمداد کرد. سونی اعلام کرد با به روزرسانی برنامه Movie Creator که به تازگی منتشر شده مشکلات مربوط به ناپایداری سیستم حل خواهد شد. در متن بیانیه سونی آمده است:

سونی موبایل متعهد به ارائه بالاترین استانداردهای کیفیت و بهترین خدمات به مشتریان برای تمامی محصولات خود است. به همین خاطر یک نسخه نرم افزاری جدید از برنامه Movie Creator را در گوگل پلی به انتشار رسانده که مشکلات ایجاد شده در برخی از گوشی های اکسپریا را حل میکند. ما به کاربران توصیه میکنیم که برنامه مذکور را به روزرسانی کرده و سپس دستگاه را مجدداً راه اندازی (ریبوت) کنند. مشتریانی که نسبت به مشکلات گوشی های خود نگران هستند میتوانند به نمایندگی های مجاز سونی در شهر خود مراجعه کنند.

آخرین نسخه نرم افزاری برنامه Movie Creator با شماره ساخت 4.7.B.1.3 از چند روز قبل در فروشگاه نرم افزاری گوگل پلی عرضه شد. این نسخه به گفته سونی مشکلات مربوط به اشغال رم و ناپایداری سیستم را در گوشی های اکسپریا حل میکند. به شما توصیه میکنیم حتما این نسخه را از لینک زیر در پلی استور سایت تخصصی اکسپریا دریافت کرده و با نصب و راه اندازی مجدد دستگاه، عملکرد گوشی خود را مورد ارزیابی قرار دهید.

دانلود از پلی استوردانلود از پلی استور