اکسپریا XZ1 آخرین اسمارت فون سونی است که تا این لحظه پا به بازارهای جهانی گذاشته است. سونی مثل همیشه گوشی های هوشمند خود را کم نقص و کامل میسازد که اکسپریا XZ1 نیز از همین ویژگی برخوردار است. اما شاید مهمترین انتقادی که به اکسپریا XZ1 وارد آمده، طراحی نسبتاً تکراری و دور از سلیقه روز کاربران است.

بحثی که امروز زیاد از کاربران میشنویم، حاشیه های صفحه نمایش است. سلیقه کاربران به سمتی رفته که گوشی های هوشمند کم حاشیه را میپسندند. این سلیقه آنقدر اهمیت داشته که کمپانی هایی نظیر سامسونگ، ال جی و اپل جدیدترین پرچمداران خود را با کمترین حاشیه ممکن ساختند. با این حال سونی هنوز به این موضوع توجهی نداشته و در جدیدترین پرچمدار خود، حاشیه ها را به روش سنتی زیاد در نظر گرفته است.

چند روز قبل، شایعه ای مطرح شد که سونی در پرچمدار جدید خود، از زبان طراحی متفاوتی نسبت به امنی بالانس استفاده خواهد کرد. به این معنا که باید منتظر یک پرچمدار جدید از سونی با طراحی کاملا متفاوت باشیم. اتفاقی که با مصاحبه یکی از مدیران ارشد سونی به نظر رنگ واقعیت به خود خواهد گرفت.

در حاشیه رونمایی اکسپریا XZ1 در هند، یکی از مدیران ارشد سونی موبایل به خبرنگار indianexpress اعلام کرد، ما در حال کار بر روی طراحی جدید هستیم که در آینده آنها را در گوشی های اکسپریا مشاهده خواهید کرد.

بحث تغییر در طراحی شاید یکی از ضروریات به کار گرفته شده در نسل آینده گوشی های سونی باشد. البته نمیدانیم که آیا سونی همانند رقبای موجود به سراغ نسبت 18×9 در صفحه نمایش های خود خواهد رفت یا همچنان استاندارد 16×9 را دنبال خواهد کرد. به هر حال تغییر در طراحی انتظاری است که به هر نحوی ما از نسل آینده گوشی های سونی داریم.

منبع: