سونی دو سال، با امضای یک قرارداد همکاری، به طور رسمی اسپانسر یوفا در برگزاری مسابقات فوتبال معتبر در این قاره شد. طبق این قرارداد بخش موبایل و همچنین بخش سرگرمی های سونی به عنوان اسپانسر لیگ قهرمانان اروپا انتخاب شدند. این قرارداد سبب شد تا در دو سال اخیر سونی موبایل همواره تبلیغات مربوط به پرچمداران گوشی های هوشمند خود را در دور تا دور زمین در بازی های لیگ قهرمانان اروپا نمایش دهد.

از ابتدای فصل جاری لیگ قهرمانان اروپا، تبلیغات اکسپریا XZ در دور زمین به نمایش گذاشته شده بود که تا پایان مرحله یک چهارم نهایی تغییری در تبلیغات سونی ایجاد نشد. اما حالا با گذشت چند ماه از سال 2017 و اینکه سونی چند گوشی هوشمند را تا به اینجای کار معرفی کرده وقت آن است که تا از جدیدترین محصولات سونی در تبلیغات میدانی لیگ قهرمانان استفاده شود.

امروز مرحله نیمه نهایی لیگ قهرمانان با جدال دو تیم مادریدی آغاز شد. در این بازی که دقایقی قبل به پایان رسید برای اولین بار تبلیغات مربوط به اکسپریا XZ Premium در دور زمین به نمایش گذاشته شد. اکسپریا XZ Premium احتمالا تا پایان این فصل فوتبالی در دور زمین خودنمایی میکند که یک بازی دیگر از مرحله نیمه نهایی، بازی فینال و احتمالا بازی فینال سوپرکاپ اروپا که آن هم تحت حمایت سونی موبایل است بازی هایی باشد که در آنها از تبلیغات اکسپریا XZ Premium استفاده خواهد شد.