Sony-building-1

همانطور که همه میدانیم، سونی تنها بازیگر بزرگ رقابت سنسورهایِ دوربین در دنیاست و به نظر میرسد در حال تلاش است جایِ پایِ خود را در این تجارت محکم تر از قبل کند تا کسی نتواند به جایگاهش نزدیک شود. اگر در جریان باشید، حدود 1 ماه قبل طی خبری اعلام کردیم که سونی قصد دارد تجارت سنسورiهایِ دوربین توشیبا را به تصاحب خود دربیاورد.

در آن زمان گفته شد که توافقات نهایی برای این کار انجام شده است و در آینده قرارداد رسمی بین این 2 شرکت منعقد خواهد شد. حال آن روز فرا رسیده است و سونی رسماً اعلام کرده است که تجارت سنسورهایِ دوربین توشیبا را با مبلغ 155 میلیون دلار به تصاحب خود درآورده است.

بر اساس اطلاعات درز کرده، این دو کمپانی در ماه اُکتبر قراردادی را به صورت خصوصی منعقد کرده بودند. حال که این توافق شکل رسمی به خود گرفته است، تجارت و کسب و کار تولید سنسور دوربین توشیبا به همراه 1.100 کارمند این شرکت در اویتا به تصاحب سونی درآمده اند و سونی مالک جدید تجارت نیمه هادی توشیباست.

گفتنی است که کارمندان و تجهیزات مذکور حالا تحت نظارت و برنامه ریزی هایِ بخش تولید نیمه هادی هایِ سونی فعالیت خواهند کرد. این برنامه ریزی موجب خواهد شد که بازوهایِ تولید، تحقیق و توسعه سونی در بخش سنسورهایِ دوربین قدرتمندتر از سابق به کار خود ادامه دهند.

سونی بزرگترین توسعه دهنده سنسورهایِ دوربین برای گوشی هایِ هوشمند و سنسور دوربین هایِ حرفه ای در دنیاست. بیشتر پرچمداران مطرح دنیا از سنسورهایِ ساخت این شرکت اصیل ژاپنی بهره میبرند. به عنوان مثال میتوان به سنسور دوربین گوشی هایِ سامسونگ Galaxy S6، ال.جی V10 و هوآوی Mate 8 اشاره کرد.

سونی شاید در بخش موبایل کمی با مشکلات دست و پنجه نرم میکند، اما بخش تجارت سنسورهایِ دوربین سونی حرف اول را در دنیا میزند و همین موضوع باعث نجات این شرکت ژاپنی شده است. در این بین اما، توشیبا این اواخر عملکرد بسیار ضعیفی از خود نشان داده بود. آخرین سنسور توسعه داده شده توسط این شرکت در آخرین پرچمدار شرکت تایوانی HTC، گوشی One M9 به کار گرفته شده بود، که در عمل بسیار ضعیف ظاهر شد و نهایتاً همگان را به انتقاد از توشیبا واداشت.

منبع: