DSC_000001 (4)
اگر به خاطر داشته باشید، اوایل این ماه بود که جزئیاتی از فریمور اندروید 6.0 را برای گوشی های اکسپریا Z5 و اکسپریا Z5 Compact بدست آوردیم. با کمک ابزار handsetdetection مشخص گردید که سونی فریموری را با شماره ساخت 32.1.A.0.370 بر روی اکسپریا Z5 آزمایش میکند.

این فریمور متعلق به نسخه اندروید 6.0 مارشمالو است که سونی همچنان مراحل آزمایش آن را سپری میکند. اگر به خاطر داشته باشید همان روز نیز اشاره کردیم که این فریمور، یعنی شماره 370، قطعا نسخه نهایی نخواهد بود و سونی به طور حتم شماره ساخت های دیگری را نیز در ادامه آزمایش خواهد کرد.

به کمک همین ابزار کاربردی، ما متوجه دو فریمور جدید برای اکسپریا Z5 شدیم که توسط سونی در حال آزمایش قرار دارد. یکی شماره ساخت 32.1.A.0.390 و دیگری 32.1.A.0.413 که هر دو هم اکنون به عنوان نسخه های آزمایشی بر روی برخی دستگاه های اکسپریا Z5 فعال شده است.

اما در کنار اکسپریا Z5، اکسپریا Z5 Compact نیز فریمورهای آزمایشی اندروید 6.0 را تجربه میکند که از قضا، این دستگاه یک فریمور با رده بالاتر را در حال آزمایش میبیند. در کنار شماره ساخت هایی که اکسپریا Z5 Compact با اکسپریا Z5 مشترک است، هم اکنون یک نسخه با شماره 32.1.A.1.85 برای نسخه کامپکت پرچمدار سونی به ثبت رسیده است.
33
نگاهی به شماره ساخت های این فریمورها نشان میدهد که سونی به کل از سری A.0 عبور کرده و هم اکنون سری A.1 را در حال آزمایش دارد. این نسخه احتمالا اندروید 6.0.1 باشد که سونی در نهایت فریمور قطعی خود را از همین سری انتخاب خواهد کرد. ما همچنان پیگیر خبرهای به روزرسانی مارشمالو هستیم و در صورتی که اطلاعاتی از این موضوع دریافت کردیم، حتما شما را با خبر خواهیم کرد.