در حال حاضر اکثریت قریب به اتفاق گوشی های هوشمند از صفحه نمایش هایی با رزولوشن استاندارد 16*9 استفاده میکنند. با این حال الجی به تازگی با معرفی جدیدترین پرچمدار خود صفحه نمایش 18*9 را به کار برد که کشیده تر از صفحه نمایش های موجود است.

بعد از الجی گفته میشود که سامسونگ و اپل نیز به دنبال استفاده از استاندارد جدید 18*9 در گوشی های آینده خود هستند. روی آوردن این کمپانی های بزرگ در آینده میتواند استاندارد 18*9 را به یک استاندارد مرسوم در گوشی های هوشمند بدل کند.

مدیر بازاریابی سونی در جریان کنگره جهانی موبایل نسبت به آینده صفحه نمایش های با ابعاد 18*9 در گوشی های اکسپریا واکنش نشان داد. وی قویاً رد کرد که سونی در حال حاضر هیچ تصمیمی به استفاده از صفحه نمایش های 18*9 در گوشی های خود ندارد.

سونی برای پافشاری روی صفحه نمایش 16*9 دلایل خاص خود را دارد. اول از همه رضایت کامل آنها از این استاندارد است که دلیلی برای تغییر آن نمیبیند. و دیگری یکپارچکی سرویس های سونی است که با تغییر از 16*9 به 18*9 با مشکل مواجه میشود. سونی میخواهد تمام سرویس های خود با یک استاندارد برابر پیش بروند و تغییر ابعاد صفحه نمایش در اهداف آنها تاثیر منفی دارد.

آقای Mesa در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه چه زمانی شاهد استفاده از صفحه نمایش های با ابعاد 18*9 در گوشی های سونی هستیم پاسخ جالبی ارائه کرد. گفت هر زمانی که سونی پیکچرز نیز از این استاندارد در فیلم های خود استفاده کند ما هم میتوانیم به سمت این استاندارد کوچ کنیم. چرا که منطقی نیست کاربر فیلم های محصول سونی با ابعاد 16*9 را بر روی صفحه نمایش 18*9 تماشا کند!

منبع: