14b16537-b044-4c84-96d8-442e1eaa3a5e
در چند سال اخیر، بخش های متعددی به خاطر شرایط نابسامان مالی از سونی جدا شدند. هر چند که سونی در سال اخیر تا حد زیادی از بحران مالی خود دور شده بود اما همچنان بخش های ضرر ده این شرکت در آستانه جدایی از سونی قرار دارند. در تازه ترین خبرهای رسیده بخش باتری های سونی در حال فروش است که خبری عجیب و ناراحت کننده برای سونی دوستان خواهد بود.

این خبر را سونی در بلاگ رسمی خود به تایید رسانده تا بیشتر از یک شایعه جلوه کند. سونی تایید میکند که مذاکراتی با شرکت ژاپنی Murata داشته تا بر این اساس تجارت باتری های خود را به این شرکت واگذار کند.

از تجارت وسیع باتری های سونی به نظر میرسد که بخش Sony Energy Devices Corporation که در حال حاضر دو کارخانه در چین و سنگاپور را شامل میشود به شرکت موراتا فروخته خواهد اما بخش های دیگر مثل شارژر های یو اس بی و باتری های قلیایی این شرکت همچنان در اختیار سونی باقی خواهند ماند.

نام سونی در صنعت باتری بسیار درخشان است تا جایی که بسیاری از تکنولوژی های امروزی مثل باتری های لیتیوم یون که در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار میگیرد به نام سونی به ثبت رسیده است. خروج سونی از تکنولوژی باتری ها خبری دردناک است که متاسفانه وقوع آن نزدیک است. گفته میشود قرارداد فروش بخش باتری های سونی به شرکت موراتا از ماه اکتبر اجرایی خواهد شد.

منبع: