Lifelog-range-pic-be7eeae56e354703237033ab4ffd704c
سرویس IFTTT (مخفف If This Then That) نام یک سرویس کاربردی است که بوسیله آن کنترل حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی مختلف فراهم میگردد. امروزه تمامی کاربران اینترنتی به اقتضای کار خود در شبکه های اجتماعی گوناگون عضو و فعالیت میکنند. سرویس IFTTT ابزاری ساده برای سرعت بخشیدن به فعالیت ها و کنترل کامل حساب های کاربری در شبکه های اجتماعی مختلف است. این سرویس همچنین امکان اتصال شبکه های اجتماعی به یکدیگر را میدهد که خود باعث سرعت بخشیدن به فعالیت ها میشود.

IFTTT این روزها به سرعت در حال رشد بوده و تا به این لحظه نزدیک به 200 شبکه از جمله Google Drive, Facebook و Twitter در آن فعال هستند. خبرها از سونی حکایت از آن دارد که این شرکت نیز تصمیم دارد تا یک شبکه اختصاصی در این سرویس برای خود ایجاد کند. سونی تصمیم دارد تا برای برنامه Lifelog یک شبکه اختصاصی در این سرویس ایجاد کند تا با اتصال به شبکه های اجتماعی همگام سازی اطلاعات را به انجام برساند.

در صورت تایید و به انجام رسیدن این هدف، اطلاعات ثبت شده در برنامه Lifelog از جمله آمارهای خواب، راه رفتن و … میتواند به صورت خودکار به ایمیل، گوگل درایو و یا هر شبکه فعال دیگری در این سرویس ارسال شود. فعال سازی چنین قابلیتی برای برنامه Lifelog گامی دیگر در جهت توسعه این برنامه است که باعث میشود بستر برای ثبت و ضبط اطلاعات روزمره کاربران بیش از پیش باز گردد.

IFTTT_Lifelog_2-640x220

Xperiablog