سونی امروز از تلویزیون هایِ مقرون به صرفه جدید سری XE70 خود پرده برداشت، که به کاربران کیفیت مثال زدنی 4K HDR را با قیمتی بسیار پایین تر از تلویزیون هایِ موجود در بازار هدیه میدهد. هنوز قیمت این تلویزیون ها مشخص نیست، اما با توجه به مقرون به صرفه بودن آنها باید انتظار محدوده قیمتی بسیار پایین را داشت.

سونی برخلاف سری XE80 که تنها در 2 سایز 43 و 49 اینچ در دسترس کاربران قرار داشت، سری محصولات جدید خانواده XE70 را در سایزهایِ بیشتری برایِ انتخاب بهتر در دسترس کاربران قرار داده است. تلویزیون هایِ سری XE70 سونی در سایزهایِ 43 اینچ، 49 اینچ، 55 اینچ و 65 اینچ از ماه آینده میلادی در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

سونی در تلویزیون هایِ سری XE70 خود همچون سری هایِ دیگر سنگ تمام گذاشته است. در این تلویزیون ها سونی از موتور اختصاصی پردازش تصویر X-Reality Pro بهره گرفته است، که شاید برایِ کاربران گوشی هایِ سونی نامی آشنا باشد. برایِ آنهایی که با این فناوری آشنایی ندارند باید بگوییم که این موتور پردازش به بازسازی و تعمیر پیکسل هایِ معیوب در تصاویر میپردازد و به این ترتیب تصاویری بدون عیب در مقابل چشمان کاربر قرار میدهد.

سونی همچنین از فناوری اختصاصی Motionflow XR نیز در این تلویزیون ها بهره گرفته است، که باعث میشود نرخ پردازش تصاویر و نرخ فریم ها بسیار بالا برود و ناهمخوانی بین لبه هایِ تیز تصاویر از بین برود، به این ترتیب تصاویری بسیار نرم و بدون از هم پاشیدگی در مقابل چشمان کاربر قرار خواهد گرفت. در توضیح این تکنولوژی لازم به ذکر است که Motionflow XR در واقع بین لایه هایِ تیز تصاویر یک لایه جدید ایجاد میکند و به این ترتیب تیز بودن تصاویر را از بین میبرد.

در بحث فناوری هایِ مربوط به صدا نیز سونی هیچ چیزی برایِ سری جدید تلویزیون هایِ خود کم نگذاشته است. فناوری +ClearAudio سونی که به پخش صدایِ شفاف معروف است و تکنولوژی Cinematic S-Force Surround که به ایجاد صدایِ حرفه ای کمک شایانی میکند در این تلویزیون گرد هم آمده اند تا تجربه صوتی خارق العاده ای را با ایجاد صدایِ غنی برایِ کاربران رقم بزنند.

سونی برایِ این تلویزیون 3 ورودی USB پرسرعت نیز در نظر گرفته است، که نیازهایِ کاربران را برطرف خواهد نمود. همانطور که اشاره شد هنوز قیمت این محصولات مشخص نیست، اما قطعاً قیمتی پایین تر از سایر محصولات 4K HDR سونی خواهند داشت و از ماه آینده میلادی در سراسر اروپا در دسترس کاربران قرار خواهند گرفت.

منبع: