سونی مدتی است سیاست های خود را تغییر داده و تا حد امکان، به کاهش هزینه ها و تولید محصولات مفید و کاربردی تمرکز دارد. اکسپریا XZ1 آخرین نمونه از این محصولات است که در نمایشگاه IFA 2017 معرفی و پس از آن روانه بازارهای جهانی شد.

سونی در اکسپریا XZ1 صفحه نمایش HDR را که برای اولین بار در اکسپریا XZ Premium به کار برده بود، مجدداً مورد استفاده قرار دارد و استفاده از فناوری های واقعیت افزوده (AR) را در دستور کار قرار داد. به کار گیری فناوری های مربوط به واقعیت افزوده در گوشی های هوشمند هنوز اوایل راه خود را سپری میکند و در آینده بیشتر شاهد حضور آن در تلفن های همراه خواهیم بود.

دیانا هرناندز مدیر بازاریابی سونی موبایل در طی یک مصاحبه، از ادامه تمرکز سونی بر روی فناوری های HDR و AR در گوشی های هوشمند این شرکت صحبت میکند. وی با اشاره به قابلیت 3D Creator در اکسپریا XZ1 این قابلیت را قدم بزرگی برای ورود به حیطه واقعیت های افزوده قلمداد میکند. البته که AR سال های سال در گوشی های هوشمند وارد شده و در این مدت نیز بسیاری از شرکت های رقیب به اهمیت آن اعتراف کردند.

وی بازخوردهای کاربران از قابلیت 3D Creator را عالی میداند و معتقد است توجه مردم به اینکه به راحتی و در کمتر از یک دقیقه، توانایی اسکن سر یا یک جسم را داشته باشند، نشان از اهمیت بالای واقعیت های افزوده در زندگی آینده ما دارد. هرناندز میگوید ما تلاش میکنیم تا پتانسیل واقعی این قابلیت را به کار بگیریم و راهی را که آغاز کردیم، با قدرت ادامه دهیم.

علاوه بر واقعیت های افزوده، سونی به فناوری HDR در گوشی های هوشمند خود نیز توجه ویژه ای دارد. اکسپریا XZ Premium اولین تلفن هوشمند دنیاست که فناوری HDR و صفحه نمایش 4K را به صورت یکجا دارد. به گفته هرناندز محتوای HDR در بسیاری از سرویس ها مثل Amazon Prime و Netflix وجود داشته و مشتریان نیز به صورت گسترده از این سرویس ها استفاده میکنند. به همین خاطر به کارگیری فناوری HDR در یک گوشی هوشمند اهمیت بسیار زیادی دارد. ما ارتباط نزدیکی با Amazon Prime داریم که این همکاری سبب شد تا اکسپریا XZ Premium اولین اسمارت فون دنیا لقب بگیرد که محتوای HDR را در این سرویس به صورت کامل در اختیار کاربر قرار میدهد. این یک تکنولوژی جدید است و ما قصد داریم بهترین کیفیت رسانه را بدون توجه به پلتفرمی که آن را مشاهده می کنید، ارائه دهیم.

منبع: