controller-light-11b7a64b.0

هفته گذشته بود که به نقل از سونی اعلام کردیم این شرکت ژاپنی در نظر دارد نسخه بتایِ بروزرسانی عظیم آینده کنسول محبوب خود را برایِ برخی از کاربران دنیا عرضه کند. امروز سونی برایِ تمام کسانی که در این طرح ثبت نام کرده اند و مورد تأیید سونی قرار گرفته اند نامه ای الکترونیکی حاوی دستورالعمل دریافت نسخه بتایِ بروزرسانی آینده کنسول PS4 ارسال کرده است.

اما از چه بابت این موضوع برایِ ما مهم است؟ بدیهی است که با انتشار نسخه بتایِ بروزرسانی بعدی و عظیم کنسول محبوب Playstation 4 جزئیات زیادی از این بروزرسانی به بیرون درز پیدا میکند. حال اطلاعاتی حیاتی از این بروزرسانی به بیرون درز کرده است که نشان از تمرکز بیش از اندازه سونی بر رویِ بهبود رابط کاربری کنسول PS4 و کاربردی تر کردن آن دارد.

بهبودهایی که کاربران بلافاصله از آن یاد کرده اند شامل صفحه پس زمینه تازه رابط کاربری PS4، سربرگ تجدیدنظر شده What’s New، حالت جدید اعلام اعلانیه ها به کاربر و آیکن هایِ دوباره طراحی شده سیستمی میباشد. همچنین گزارش شده است که منویِ سریع سیستمی بازطراحی شده است ( این میانبر سریع با فشردن و نگه داشتن دکمه PS به کاربران نمایش داده میشود ).

اینطور که گفته میشود، برایِ دسترسی به منویِ سریع سیستمی دیگر نیازی نیست کاربران محیط بازی را ترک کنند و اَکنون با فشردن و نگه داشتن دکمه PS بخشی از صفحه نمایش توسط این منویِ سریع اِشغال میشود و اختلالی در تجربه کاربری گیمر ایجاد نمیشود. همچنین اعلام شده است که منویِ به اشتراک گذاری نیز به کلی بازطراحی شده است، که سونی پیشتر از این نیز وعده چنین بهبودی را داده بود.

اما سونی به یکی دیگر از نیازهایِ کاربران نیز پاسخ مثبت داده است. همانطور که شاید بدانید، کنسول PS4 دارایِ یک لانچر اختصاصی میباشد و با توجه به درخواست هایِ مکرر کاربران، اَکنون گیمرها میتوانند در صفحه اصلی رابط کاربری Playstation 4 خود پوشه ایجاد کنند. همچنین این قابلیت در بخش کتابخانه نیز افزوده شده است.

این ویژگی میتواند کمک شایانی به کاربران کند تا بازی ها و برنامه هایِ خود را به خوبی مدیریت کنند و بازی ها و برنامه هایِ مورد علاقه خود را در پوشه هایِ مد نظرشان قرار دهند. سونی تغییراتی در بخش دستاوردها ( Trophy ) و مشخصات کاربران نیز اِعمال کرده است، تا کاربران بتوانند راحت تر و ساده تر از قبل به مشاهده محتوی مد نظر خود بپردازند و روند پیشرفت خود را با دوستانشان مقایسه کنند.

سونی هنوز دقیقاً مشخص نکرده است نسخه نهایی بروزرسانی شماره 4.0 کنسول Playstation 4 که از آن به بزرگترین بروزرسانی سیستمی تاریخ سونی برایِ کنسول پلی استیشن یاد میشود چه زمانی به دست کاربران میرسد، اما چیزی که روشن و بدیهی است، در آینده ای نه چندان دور و در هفته هایِ آینده باید منتظر ارائه تغییرات بیشتری در خصوص این بروزرسانی باشیم.

منبع: