gsmarena_001

کاربرد هدست هایِ واقعیت مجازی شاید بسیار بیشتر از تماشایِ فیلم باشد؛ چه اینکه سونی هدست واقعیت مجازی اش را با هدف بسیار واضح و روشنی به بازار عرضه خواهد کرد و آن چیزی نیست جز بازی کردن! پس اگر گیمر و صاحب یک کنسول پلی استیشن 4 هستید و قصد دارید هدست واقعیت مجازی سونی را تهیه کنید؛ باید دارایِ اُتاق مناسبی برایِ بازی کردن با این هدست نیز باشید!

بنابراین، اگر میخواهید با بر سر گذاشتن هدست واقعیت مجازی سونی و سفر به اَعماق بازی ها به در و دیوار نخورید و وسایل اطرافتان را نشکنید، بهتر است حسابی به توصیه هایِ سونی گوش کنید. با توجه به اینکه هر روز به تاریخ عرضه اولین هدست واقعیت مجازی سونی موسوم به PlayStation VR نزدیک میشویم، این شرکت کم کم در حال فراهم کردن مقدمات عرضه هدست واقعیت مجازی اش میباشد.

سونی توضیح میدهد که کاربران برایِ لذت بردن از بازی با هدست واقعیت مجازی سونی، علاوه بر داشتن پلی استیشن 4 باید دوربین اختصاصی پلی استیشن ( Playstation Camera ) را نیز در اختیار داشته باشند، تا حرکات آنها به صورت کامل توسط این دوربین دریافت شده و به پلی استیشن منتقل شود، تا هدست واقعیت مجازی بتواند درک درستی از حرکات کاربر داشته باشد.

dam-psvr-playarea_en2

درباره فضایِ مورد نیاز نیز، سونی در رساله ای که امروز پیرامون مقدمات و پیش نیازهایِ هدست واقعیت مجازی خود منتشر کرده است اشاره میکند که گیمرها برایِ راحت بازی کردن با هدست PlayStation VR نیاز به اتاقی با 3 متر طول و حدود 2 متر عرض دارند؛ و در قسمتی که کنسول، تلویزیون و دوربین اختصاصی پلی استیشن قرار دارد نیز به حدود 1 متر فضایِ خالی ( طول و عرض ) نیاز دارند تا دوربین پلی استیشن بتواند حرکات کاربر را به درستی تشخیص دهد و آنها را به هدست واقعیت مجازی سونی انتقال دهد.

البته سونی اشاره میکند که اگر اتاق کوچکتری دارید به این معنی نیست که نمیتوانید با هدست واقعیت واقعیت مجازی سونی به بازی بپردازید، بلکه اگر اتاق کوچکتری داشته باشید، به اندازه ای که باید و شاید آزادی در بازی کردن نخواهید داشت. پس اگر قصد خرید هدست واقعیت مجازی سونی را دارید، بهتر است کمی به اتاق خود سر و سامان دهید تا با آمدن PlayStation VR به مشکل برنخورید.