گوشی XZ Premium به فناوری های بسیار جذابی شامل صفحه نمایش 4K HDR مجهز شده است که تجربه ی پخش ویدئوی فوق العاده ای را در اختیار کاربران قرار می دهد. پیشتر، در گفتگویی که با تیم براویا انجام شده بود، آن ها اطلاعات بیشتری در مورد فناوری 4K HDR و قابلیت های آن در اختیار ما قرار دادند و گفتیم که این فناوری برای اولین بار است که در یک گوشی هوشمند از آن استفاده می شود. حالا، خریداران گوشی XZ Premium می توانند از محتوای 4K HDR موجود در سرویس آمازون پرایم استفاده کنند. حالا که این فناوری بروی این گوشی وجود دارد، این پرسش مطرح می شود که وجود آن چه تاثیری بر آینده ی فناوری های سرگرمی خواهد داشت.

برای یافتن پاسخ این پرسش گفتگویی با BA Winston یکی از مسئولان ارشد آمازون ویدئو را برای شما ترجمه و آماده ی انتشار کرده ایم.

اجازه دهید پیش از این که به بحث در مورد آینده برسیم، در مورد زمان حال صحبت کنیم؛ چرا عرضه ی محتوا در فرمت 4K HDR برای آمازون پرایم تا این حد اهمیت دارد؟

بخش ویدئو کمپانی آمازون همیشه تلاش داشته است تا بهترین تجربه ی ممکن برای کاربران را بروی دستگاه های آن ها ایجاد کند. فناوری 4K HDR می تواند تصاویری با کیفیت و شفافیت فوق العاده ای را در اختیار کاربران قرار دهد.


استفاده از 4K HDR چه تاثیری بر تجربه ی بینندگان خواهد داشت؟

در رزولوشن 4K شاهد کیفیت تصویر بالاتر هستیم که به معنای تعداد بیت بیشتر برای ثبت تصویر است اما به صورت کلی در HDR شاهد چنین موردی نیستیم. در این فناوری بیشتر به عمق و وضوح رنگ ها پرداخته شده است. از همین رو، ما از 4K HDR برای تلفیق کیفیت بهتر و عمق و وضوح رنگ بهتر تصاویر خودد استفاده کرده ایم.


بیشتر بروی چه عناوینی برای انتشار به صورت 4K تمرکز کرده اید؟

تمرکز اولیه ی ما بروی محتواهای Amazon Originals بود که در حال حاضر بیشتر آن ها در فرمت 4K HDR تهیه شده اند. ما همچنان فعالیت های خود را ادامه خواهیم داد تا بتوانیم از دیگر سازندگان محتوا نیز چنین محصولاتی را دریافت کنیم. ما در حال حاضر بیش از هر کمپانی دیگری از عنوان های 4K سونی استودیو استفاده می کنیم.


اگر بخواهیم در مورد آینده پیش بینی کنیم، آیا فکر می کنید که در آینده موبایل ها به اصلی ترین پلتفرم سرگرمی تبدیل خواهند شد؟

کاربران از پلتفرم های مختلفی برای تماشای محتواهای موردنظر خود استفاده می کنند. علاوه بر آن، در هر کشور، پلتفرم برتر ممکن است از کشورهای دیگر متفاوت باشد. از همین رو، ما به تلاش خود ادامه خواهیم داد تا بتوانیم تجربه ای فوق العاده را برای کاربران خود بروی پلتفرم های مختلف ایجاد کنیم.


به نظر شما انقلاب بعدی در صعنت استریم ویدئو چه خواهد بود؟

ما در زمانی هستیم که محتواهایی با رزولوشن بالا در همه جا وجود دارند. ما نیز تمرکز خود را بر این مورد گذاشته ایم تا بتوانیم محتواهای آمازون پرایم را با کیفیتی بالا و برای تمامی پلتفرم ها عرضه کنیم.


به نظر شما آینده ی صنعت سرگرمی موبایل چه خواهد بود؟

دستگاه ها هروز قدرتمندتر می شوند، اینترنت پرسرعت تر می شود و روز به روز فرمت های تصویر باکیفیت تری عرضه می شوند. بنابراین، شاهد استفاده ی سرویس های تولید محتوا از این ظرفیت خواهیم بود. ما نیز در آمازون تلاش خود را می کنیم تا مشتریانمان از محتواها راضی باشند.

منبع: