ps4-pro-screen-03

وقتی سونی از نسل ارتقا یافتۀ کنسول PS4 با نام PS4 Pro در مراسم اختصاصی خود پرده برداشت، اعلام کرد عرضه این کنسول از ماه نوامبر سال 2016 میلادی شروع خواهد شد. حال بر اساس خبری موثق، به نظر میرسد تولید اَنبوه کنسول ارتقا یافتۀ PS4 Pro آغاز شده است.

بر اساس خبری که ساعاتی پیش در وبلاگ رسمی پلی استیشن منتشر شده است، تولید اَنبوه کنسول PS4 Pro با قدرت تمام در کارخانه هایِ فاکس کان و پگاترون آغاز شده است. بر اساس گزارش هایِ رسمی، حدود 70 درصد از سهم تولید اَنبوه کنسول PS4 Pro در دست کمپانی پگاترون خواهد بود و مابقی سهم باقی مانده در کمپانی فاکس کان به تولید خواهد رسید.

هنوز مشخص نیست سونی در فاز اول دست به تولید چند واحد کنسول PS4 Pro میزند، اما از آنجایی که کنسول PS4 محبوبیت بسیار بالایی میان کاربران دارد و سونی فروش بسیار خوبی به واسطه این کنسول در دنیا داشته است، باید رقم تقریباً مشابهی با کنسول PS4 را برایِ اولین تولید اَنبوه این کنسول محتمل بدانیم.

کارشناسان پیش بینی میکنند با توجه به عرضه زودهنگام نسل ارتقا یافتۀ کنسول PS4، سونی باز هم در رقابت با مایکروسافت پیشی خواهد گرفت، چون بر اساس اظهارات سردمداران کمپانی مایکروسافت، کنسول ارتقا یافته این کمپانی با نام Scorpio سال 2017 میلادی از راه خواهد رسید، که تا آن زمان حتماً سونی واحدهایِ زیادی از کنسول PS4 Pro را به فروش رسانده است.