سونی به تازگی اعلام کرده است که این کمپانی موفق به تولید بیش از ده میلیون از Raspberry Pi در ولز شده است که همین مورد این کشور کوچک را به کشوری بزرگ در زمینه ی فناوری تبدیل کرده است.

در حقیقت، این کمپانی ژاپنی تلاش های بسیاری را انجام داده است تا در نهایت بتواند صنعت تولید میکرو کامپیوترهای خود را در ولز رونق دهد. در حال حاضر این کمپانی بیش از دوبرابر کمپانی های موجود در منطقه کارمند دارد تا بتواند نیازهای بازار را تامین کند.

مدیر بخش TEC سونی در بریتانیا می گوید:

در پنج سال گذشته ما شاهد رشد بی سابقه ای در تاسیسات تولیدی خود بوده ایم. از همین رو، ما بسیار به چنین موردی افتخار می کنیم.

او ادامه داد:

اساس پیشرفت و موفقیت ما با تولید و فروش  Raspberry Pi اتفاق افتاد. حالا نیز از تولید بیش از ده میلیون از این دستگاه بسیار خرسند هستیم. این یک دستاورد بزرگ برای هر شخصی است که در فرآیند طراحی و تولید این دستگاه نقش داشته است؛ به ویژه تیم اختصاصی سونی که در این زمینه فعالیت کرده است.

او در ادامه گفت که صنعت تولید میکرو کامپیوترهای  Raspberry Pi نقش بسیار مهمی در رشد نقش ولز در دنیای فناوری داشته است. دستگاهی که با قیمتی پایین اما در تعداد تولید بالا توانسته است فروش بسیار خوبی را تجربه کند.

همچنین، سازنده ی Raspberry Pi، شخص Eben Upton نیز از تلاش های سونی و کمپانی های مادر خود تشکر کرد و گفت که آن ها نقش بسیار مهمی در موفقیت این محصول داشته اند.

او گفت:

پنج سال گذشته برای ما لحظات بسیار جذابی بود. چراکه ما شاهد فروش Raspberry Pi به عنوان پرفروش ترین کامپیوتر بریتانیا در تاریخ بوده ایم. ما همچنین از تبدیل شدن Pi به یک معیار استفاده از کامپیوتر در این کشور بسیار خوشحال هستیم. با وجود موفقیت های گسترده ی این محصول، Upton معتقد است که هنوز زمان معرفی و عرضه ی Pi 4 نرسیده است. چراکه تیم توسعه ی این محصول در حال کار بروی ساخت محصولی هرچه بهتر هستند.

 

همچنین، ادامه داد:

ما تقریباً در انتهای راه استفاده از پردازنده های 40 نانومتری هستیم. در این پردازنده ها محدودیت هایی برای استفاده ی کاربران وجود داشت که دلیل اصلی آن هم گرمای بیش از حد این پردازنده ها می باشد. در این چیپ ها کاربر می تواند هر قدر که می خواهد از اجزای سیلیکونی درون چیپ استفاده کند اما انجام این کار تغییری در سرعت و عملکرد پردازنده به همراه نخواهد داشت.

 

منبع: