sony-rx100-mark-v

شاید برخی از شما نام دوربین جمع و جور RX100 سونی را شنیده باشید، دوربین دیجیتالی که مورد تحسین بسیاری از کارشناسان دنیاست. حال سونی امروز یک قدم پیشتر گذاشته است و دوربین جدیدی از سری موفق RX100 را با نام RX100 V معرفی کرده است، که ادامه دهنده راه محصول قبلی است، اما از جهاتی برتر از نسخه قبلی میباشد.

گفته میشود این نسخه از دوربین جمع و جور RX100 سونی بهبودهایِ بسیار زیادی نسبت به نسل قبل یافته است و علاوه بر پیشرفت هایِ بسیار زیاد و بزرگ، دارایِ فوکوس خودکار بسیار سریعی نسبت به نسل قبل میباشد، که حتماً نظر طرفداران سری دوربین هایِ جمع و جور سونی را به خود جلب خواهد کرد.

سونی برایِ نسل جدید دوربین جمع و جور خود از یک سنسور 20.1 مگاپیکسلی بسیار قدرتمند با گشادی دیافراگم f1.8-2.8 و لنز 70-24 میلی متری واید بهره گرفته است، که در کنار سیستم فوکوس هیبریدی انحصاری سونی، از RX100 V یک دوربین دیجیتال بسیار حرفه ای و ایده آل میسازد.

سونی میگوید سنسور جدید به کار رفته در نسل جدید دوربین RX100 مجهز به تشخیص فاز بسیار قدرتمندی است و میتواند کارایی منحصر به فردی در حد دوربین هایِ حرفه ای DSLR به کاربران ارائه کند. به گفته سونی، این فوکوس خودکار هیبریدی مجهز به 315 فاز تشخیصی میباشد و میتواند حدود 65 درصد از محیط سنسور را پوشش دهد، که میزان بسیار قابل قبولی است.

نسل جدید دوربین RX100 سونی قادر است 24 فریم در هر ثانیه را با بالاترین رزلوشن ممکن به ثبت برساند و در مجموع میتواند با سرعت بسیار بالایی و به صورت پشت سر هم 150 عکس با فرمت RAW یا JPEG به ثبت برساند. همچنین، این دوربین قادر به ثبت ویدئو با رزلوشن 4K با قابلیت دنبال کردن سوژه نیز میباشد.

بخاطر نگرانی هایِ کاربران، سونی طراحی خارق العاده این دوربین جمع و جور را دچار تغییر و تحول نکرده است و این بدان معنی است که کُلیه لوازم جانبی دوربین RX100 با نسل جدید ( RX100 V ) سازگاری دارند و نیازی نیست کاربر برایِ تجهیزات حرفه ای این دوربین هزینه جدیدی را تحمل کند.

سونی برایِ نسل جدید دوربین RX100 خود قیمت 1.000 دلار را در نظر گرفته است، که البته قیمت کمی برایِ یک دوربین کامپکت نیست؛ اما بالطبع علاقه مندان و طرفداران خاص خود را دارد. به گفته سونی، این دوربین از اواخر ماه میلادی جاری وارد بازارهایِ جهانی خواهد شد و در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع: