فیلم سازان مشتاق به ساخت فیلم های 4K می توانند دوربین های حرفه ای مخصوص به این کار را با قیمت مناسب تهیه کنند. با این وجود، حافظه های ذخیره سازی استفاده شده در این دستگاه ها معمولاً چندبار در هفته خالی می شوند؛ بنابراین، حافظه ی استفاده شده در این گونه دستگاه ها باید سریعتر و بادوام تر از آنچه که در لپ تاپ ها و کامپیوترها استفاده می شود، باشد.

در این زمینه، سونی راهکاری را ارائه کرده است. سری حافظه های SSD مدل  G Series Professional، امکان ذخیره سازی اطلاعات تا 2400 ترابایت را بدون مشکل و افت فریم را دارا می باشد. سونی اعلام کرده است که  SV-GS96 960GB با ریت 2400 ترابایت این امکان را به شما می دهد تا بتوانید 5 روز در هفته به مدت 10 سال بدون ازبین رفتن اطلاعات از آن استفاده کنید.

همچنین، مدل 480GB این هارد با شماره مدل SV-GS48 دوام نصف مدل قبلی را در اختیار شما قرار می دهد. هر دو دستگاه امکان خواندن اطلاعات با سرعت 550 مگابایت بر ثانیه و رایت اطلاعات با سرعت 500 مگابایت بر ثانیه را در اختیار شما قرار می دهند. همچنین، سونی اعلام کرده است که در این هاردها از فناوری استفاده شده است که از کاهش سرعت ناگهانی هارد جلوگیری می کند و می توان بدون افت فریم در رزولوشن 4K با آن فیلمبرداری کرد.

این هاردها از فناوری محافظت در برابر اطلاعات بهره می برند که اطلاعات موجود در آن ها را در برابر مشکلات برق و کابل های اتصال محافظت می کند. عملکرد قدرتمند این هارد طبیعتاً قیمت بالایی را برای آن ایجاد می کند. نسخه ی 960 گیگابایتی این هارد قیمتی برابر با 539 دلار دارد. در مقایسه با این قیمت، هارد Kingston HyperX Savage 960GB که برای ضبط فایل های ویدئویی 4K RAW با استفاده از دوربین BMCC استفاده می شود، قیمتی برابر با 350 دلار دارد.

البته نسخه ی 480 گیگابایتی این هارد قیمت منطقی تری دارد و با 287 دلار می توان آن را خریداری کرد. در همین حال،  همین ظرفیت هارد با برند Kingston در حدود 190 دلار برای شما هزینه خواهد داشت. سونی اعلام کرده است که با عرضه ی این هارد در می 2017، فیلم سازان تغییرات کاربردی را در بخش ذخیره سازی اطلاعات خود مشاهده خواهند کرد.

منبع: