camera_z5_2
دوربین های دوقلو، این روزها اتفاق عجیبی نیست. کمپانی های زیادی در حال به کارگیری از دو دوربین در گوشی های هوشمند هستند و این اتفاق کم کم به یک روال عادی در گوشی های هوشمند تبدیل میشود. وجود دو دوربین در کنار هم مثل تصویر بالا (تصویر بالا ساختگی است) مزیت هایی در خود جای داده که از آن پیشتر صحبت کرده بودیم.

مدت هاست پیرامون سونی شایعاتی مطرح است که این شرکت ممکن است در آینده از دوربین های دوقلو در پرچمداران خود استفاده کند. حتی سونی پیش از همه گیر شدن این ویژگی، خود نیز به این اعتراف کرده بود که در آینده دوربین های دوقلو در گوشی های هوشمند مورد استفاده قرار خواهند گرفت.

از سونی هنوز اطلاعاتی در خصوص وجود دوربین های دوگانه در گوشی های هوشمند اکسپریا اطلاعات کاملی نداریم اما امروز یکی از منابع معتبر خبری در چین تایید کرد که سونی موبایل، هم اکنون در حال توسعه یک گوشی هوشمند با دوربین دوگانه است. ما به نمایشگاه برلین و معرفی پرچمدار جدید سونی فاصله ی چندانی نداریم و این منبع نیز تایید میکند، اولین گوشی هوشمند اکسپریا با دوربین دوگانه را در سال آینده خواهیم دید.

وجود دوربین های دوگانه در گوشی های هوشمند مزیت های فراوانی دارد. یکی از این مزیت ها قدرت زوم بیشتر است. تصور کنید که یکی از لنزها به صورت واید و دیگری به صورت زوم 5 برابری باشد. اینجاست که در هنگام تصویربرداری از اجسام دورتر دوربین به صورت خودکار به روی لنز زوم شده سوییچ میگردد. وجود دو لنز با دو فاصله کانونی متفاوت حتی میتواند در ثبت تصاویر سه بعدی نیز کمک کند. حتی در تصویربرداری در نور کم نیز دوربین دوگانه تاثیر مستقیمی در بهبود کیفیت تصاویر خواهد داشت.

ما باید منتظر باشیم تا ببینیم آیا سونی در پرچمدار سال آینده خود، برای اولین بار به استفاده از دو دوربین در قسمت اصلی دستگاه روی خواهد آورد یا خیر؟ قابلیتی که میتواند جذاب باشد. پس تا آن روز به همین شایعات اکتفا میکنیم.

منبع: