همه تقریباً با هدست واقعیت مجازی Playstation VR سونی آشنایی دارند؛ نسل اول هدست واقعیت مجازی سونی، که تا به امروز سر و صداهایِ زیادی در دنیا به پا کرده است. این هدست چند ماهی است که به صورت رسمی در دنیا عرضه شده است و در بیشتر مناطق دنیا با قیمت بسیار مطلوبی در دسترس کاربران کنسول پلی استیشن 4 سونی قرار گرفته است.

سونی در بدو عرضه و به صورت درون سازمانی، پیش بینی فروش حدود 1 میلیون نسخه از نسل اول هدست واقعیت مجازی Playstation VR را در طی 6 ماه کرده بود، اما اَکنون بر اساس گزارش موثقی که منتشر شده است به نظر میرسد سونی بسیار زودتر از آنچه که خودش نیز تصور میکرد به هدف اولیه برایِ فروش هدست واقعیت مجازی محبوب خود، Playstation VR رسیده است.

گزارش مربوطه اشاره میکند که سونی از زمان انتشار این هدست ( اُکتبر سال 2016 میلادی ) تا کنون موفق به فروش حدود 915.000 واحد از هدست واقعیت مجازی Playstation VR شده است. این موضوع در خلال گفتگویِ گزارشگر نیویورک تایمز با آقایِ اَندرو هاوس، رییس بخش سرگرمی‌ هایِ سونی برملا شد.

اَندرو هاوس اشاره کرد که تا کنون سونی موفق به فروش بیش از 915.000 واحد هدست واقعیت مجازی Playstation VR شده است و در ادامه خاطر نشان کرد که مفتخر هستیم اعلام کنیم که حدود 10 درصد از کُل صاحبان کنسول پلی استیشن 4 تا کنون این هدست را خریداری کرده اند و این میزان هر روز در حال گسترش و بیشتر شدن میباشد.

سونی در حال تلاش است که عناوین جدید و جذاب تری را برایِ نسل اول هدست واقعیت مجازی خود منتشر کند. بر خلاف کمپانی هایِ HTC و فیسبوک نیز، سونی در انتشار آمار فروش هدست واقعیت مجازی خود بسیار شفاف عمل کرده است، در حالی که کمپانی هایِ مذکور تا کنون هیچگونه رقم رسمی ای از میزان فروش هدست هایِ خود به جهانیان ارائه نداده اند.

منبع: