Android-5.0-Lollipop-Bugdroid
دو روز قبل بود که سونی در تویتر خود اعلام کرد، برنامه ای برای به روزرسانی اندروید 5.0 برای دستگاه های غیر از خانواده Z ندارد. این صحبت سونی واکنش های شدیدی را از سوی طرفداران و کاربران این شرکت به همراه داشت. بسیاری از کاربران سونی که صاحب یکی از اسمارت فون های غیر سری Z هستند به سونی بابت این تصمیم معترض شدند و این برنامه را ناعادلانه تلقی کردند.

در دو روز گذشته خبر عدم به روزرسانی گوشی های غیر خانواده Z به یکی از پر بحث ترین خبرها در وبسایت های خبری و شبکه های اجتماعی مرتبط با سونی تبدیل شد. جنجال های بوجود آمده بر سر این خبر باعث شد که حالا سونی حرف خود را پس گرفته و یک قدم از موضع خود پیرامون این اتفاق عقب بنشیند.

صفحه توییتر سونی موبایل که دو روز قبل گفته بود تنها اسمارت فون های خانواده Z به روزرسانی لالی پاپ را دریافت خواهند کرد، حالا حرف خود را پس گرفته و چراغ امید را برای کاربران دستگاه های دیگر نیز روشن نگاه داشته است. سونی ساعتی قبل در تویتر خود نوشت: در حال حاضر و در این مقطع ما نمیتوانیم در مورد به روزرسانی لالی پاپ برای دستگاه های دیگر نظری صادر کنیم. اطلاعات و جزئیات بیشتر را در وبلاگ رسمی سونی موبایل دنبال کنید.

2

هرچند که سونی موبایل در این توییت انتشار به روزرسانی لالی پاپ برای دیگر دستگاه ها را به تایید نرسانده اما برگشت از موضع خود مبنی بر عدم به روزرسانی این دستگاه نیز جای امیدواری دارد. این توییت در حالی منتشر شده که روز گذشته نیز اسکرین شات هایی از یک دستگاه اکسپریا C3 به بیرون درز کرد که نشان از اجرای اندروید 5.0 لالی پاپ بر روی این دستگاه داشت. شاید سونی در پشت پرده برنامه هایی برای به روزرسانی دیگر دستگاه های خود به اندروید 5.0 دارد اما تا قطعی شدن ماجرا قصد رسانه ای کردن این خبر را نداشته باشد.