sony-xperia-logo
گوشی های هوشمندِ شاخص و معتبر، همیشه پیش از معرفی درگیر حواشی زیادی هستند. شایعات زیادی همواره پیرامون پرچمداران وجود دارد که سونی نیز از این قاعده مستثنی نیست. با این حال ماجرای پرچمدار آینده سونی یک تفاوت با دیگر اسمارت فون ها دارد آن هم مشخص نبودن نام نهایی آن است!

در حالی که حدود یک ماه تا معرفی نسل جدید پرچمداران سونی باقی مانده اما هنوز نام نهایی این دستگاه مشخص نیست و هر روز نیز یک نام جدید بر سر زبان ها می افتد. تا کنون نام های مختلفی از اکسپریا X1 گرفته تا اکسپریا XS و XR برای اسمارت فونِ در راهِ سونی گفته شده که هیچ کدام از آنها هنوز قطعیت ندارد.

چند روز قبل نام اکسپریا XX توسط یک منبع خبری اعلام شد که در نوع خود عجیب بود. ما در نقد این نام گفتیم که احتمالا حرف X دوم یک حرف مجهول باشد و در آینده یک حرف دیگر جایگزین آن شود. حالا همان منبعی که نام اکسپریا XX را برای اولین بار افشا کرده بود نیز همین حرف را تصدیق میکند.

منبع خبریِ مذکور امروز یک نام جدید برای پرچمدار آینده سونی اعلام کرده و آن هم چیزی نیست جز اکسپریا XZ. جالب اینجاست که این منبع اسم رمز یا همان لقب این دستگاه را نیز Kagura و اسم رمز اکسپریا XR را که مدل احتمالی کامپکت سونی است Kugo میشناسد. اگر نام XZ حقیقت داشته باشد در نوع خود جالب خواهد بود چرا که با پایان یافتن عمر خانواده Z سونی نشان میدهد که هنوز به این خانواده وفادار است و حرف Z را در کنار X ادامه خواهد داد.

مثل گذشته ما به هیچ وجه شایعات مربوط به نام این دستگاه را تایید نمیکنیم و توصیه میکنیم شما هم تنها به عنوان یک گزینه برای اسم پرچمدار بعدی سونی آن را در نظر بگیرید. باید منتظر باشیم تا در آینده اطلاعات بیشتری از این دستگاه درز کند.