126668672-sony-corporate-headquarters-administration-building-office-building
اخیرا صحبت های زیادی در مورد راه اندازی یک کارخانه تولید گوشی های هوشمند توسط سونی در کشور تایلند مطرح شده بود. این خبر مدتی پیش توسط منابع رسمی به تایید رسیده بود اما حالا یک منبع آگاه خبر میدهد که سونی مدتی است خط تولید گوشی های هوشمند خود در کشور تایلند را راه اندازی کرده و به زودی گوشی های هوشمند ساخت کشور تایلند نیز عرضه خواهد شد.

سخنگوی سونی در کشور تایلند در این خصوص میگوید: سونی خط تولید گوشی های اکسپریا را در کشور تایلند از ماه سپتامبر راه اندازی کرده است. در این مرکز گوشی های رده بالا و با کیفیت اکسپریا از جمله سری Z3 تولید و روانه بازار خواهند شد.

سرمایه گذاری اولیه سونی در منطقه Pathum Thani تایلند، منجر به راه اندازی این کارخانه شده است. سونی در حال حاضر بسیاری از گوشی های هوشمند خود را در کشور چین به تولید میرساند که از این پس کشور تایلند نیز شاهد ساخت گوشی های اکسپریا خواهد بود.

بنابر گفته های این مقام مسئول، تا پایان امسال در حدود 600 تا 700 هزار دستگاه گوشی اکسپریا ساخت کشور تایلند به بازارهای جهانی عرضه خواهد شد. سونی کشور تایلند را برای تولید گوشی های خود با تمرکز بر افزایش کیفیت و سود بیشتر انتخاب کرده است. سونی در سه ماهه اخیر به سود عملیاتی 88 میلیارد ین دست یافت که بیشترین مقدار در 8 سال اخیر به حساب می آید. هر چند که بخش موبایل هنوز به سودآوری دیگر بخش های سونی نیست اما مدیران سونی امیدوارند تا در آینده ای نزدیک بخش موبایل را نیز به سودآوری برسانند.

منبع: