سونی اعلام کرده است که روز اول دسامبر پلتفرم جدید و جذاب خود را عرضه خواهد کرد. این پلتفرم که “تویو” نامگذاری شده است، در حقیقت نتیجه ی تلاش های سونی برای ترکیب فناوری روبات ها با موارد فان و جالب می باشد و آن طور که گفته شده است یک دستاورد بزرگ در صنعت فناوری های الکترونیکی و سرگرمی به شمار می آید.

اصلی ترین قابلیت تویو که پنج سال زمان صرف تولید آن شده است، یک روبات با هسته ی مکعبی است که تنها چند سانتیمتر طول و عرض دارد و می تواند با استفاده از سنسورهای حرکتی و چرخ های خود، حرکات مختلفی را انجام دهد.

با توجه به بخش نرم افزاری دستگاه، این مکعب به صورت خودکار و یا به صورت کنترل شده حرکت خواهد کرد. بنابراین، کاربران می توانند از کار با آن و کنترل آن لذت ببرند. یکی از مسئولان سونی در رابطه با این روبات می گوید:

با استفاده از این روبات مکعبی، کودکان می توانند خلاقیت های خود را افزایش دهند و علاوه بر لذت بردن از بازی با آن، چیزهای بیشتری نیز یاد می گیرند.

سونی با عرضه ی این محصول قصد جذب کودکان 6 سال به بالا را دارد. از روز پنجشنبه نیز پیش فروش آن آغاز شده است و افراد می توانند دو روبات به همراه دو کنترل و یک کنسول را خریداری کنند. قیمت درنظر گرفته شده برای این پکیج هم چیزی در حدود 20,000 ین ژاپن می باشد. بخش نرم افزاری این دستگاه هم با قیمت 5 هزار ین برای هر کارتریج به فروش خواهد رسید.

ممکن است در آینده شاهد استفاده از محصولات کمپانی Lego در این روبات ها باشیم. همچنین، بسیاری دیگر از کمپانی ها برای فروش کیت های تویو ابراز آمادگی کرده اند.

منبع: