فناوری سنسور اثر انگشت در زیر صفحه نمایش، یکی از ایده آل های گوشی های هوشمند است که امسال بعد از سال ها به مرحله اجرا در آمد. با معرفی اولین نسل از گوشی های هوشمند با این قابلیت، دستیابی به چنین فناوری ای دیگر یک آرزو نیست و حالا هر شرکت دیگری برای عقب نماندن از این قافله، سعی در به کارگیری این قابلیت در گوشی های هوشمند خود دارد.

سونی موبایل که با معرفی سری XZ2، یک گام بزرگ در ایجاد تغییر در گوشی های هوشمندِ خود برداشت، قطعاً علاقه ندارد تا از رقابت گوشی های هوشمند عقب بماند. پس به جد میتوان بر روی سونی به عنوان یک کمپانی پیشرو حساب باز کرد تا سنسور اثر انگشت را همسو با رقبای سرسخت خود در سال جاری به زیر صفحه نمایش منتقل کند. انتظاری که به نظر میرسد وقوع آن چندان دست نیافتنی نباشد.

بر طبق تصویری که از کدهای منبع یک گوشی سونی استخراج شده، اشاره ای به یک سنسور اثر انگشت در قالب صفحه نمایش دارد که به نظر فناوری سنسور اثر انگشت مبتنی بر شیشه باشد که چندی قبل کمپانی JDI آن را معرفی کرده بود. عبارتی که با عنوان fps در خطوط مشخص شده مشاهده میکنید، مربوط به سنسور اثر انگشت (FingerPrint Sensor) است که در قسمت پنل صفحه نمایش جای گرفته است. صفحه نمایشی که در جای دیگری از این کدها، رزولوشن 2160×1080 برای آن تایید شده که یک استاندارد 18:9 مشابه با صفحه نمایش اکسپریا XZ2 خواهد بود.

آنچه که از این تصویر به نظر می آید، سونی در حال آماده سازی یک گوشی هوشمند با قابلیت سنسور انگشت در زیر صفحه نمایش است و در آینده آن را به مرحله اجرا در خواهد آورد. اما اینکه این گوشی چه زمانی معرفی خواهد شد سوالی است که هنوز پاسخ دادن به آن ممکن نیست. آیا پرچمدار بعدی سونی که در شهریور معرفی میگردد، از این قابلیت برخوردار است یا سونی آن را به سال 2019 موکول خواهد کرد؟ نظر شما چیست؟