sony-xperia-logo-640x400
طرفداران و علاقه مندان به سونی بی صبرانه منتظر معرفی پرچمدار جدید این شرکت هستند تا ببیند اکسپریا Z4 چگونه میتواند سونی موبایل را از بحرانی که چندی است در آن گرفتار شده نجات دهد. شاید شرایط حیاتی حال حاضر سونی باعث شده که این شرکت بیش از هر محصولی بر روی اکسپریا Z4 حساسیت به خرج دهد تا یک محصول کامل و بی نقص را ارائه کند.

هفته گذشته و در جریان کنگره جهانی موبایل سامسونگ و اچ تی سی پرچمداران خود را به نمایش گذاشتند اما سونی هنوز تصمیمی برای معرفی اکسپریا Z4 نگرفته است. شاید یکی از دلایل تاخیر در معرفی این دستگاه مشکلاتی باشد که در مورد پردازنده اسنپدراگون 810 به گوش میرسد.

همه ما کم و بیش به مشکل داغ شدن بیش از حد پردازنده اسنپدراگون 810 واقف هستیم. مشکلی که به نظر میرسد مهندسان سونی را بر آن داشته تا خود با یک ساختار جدید نسبت به حل آن اقدام کنند.

Ricciolo یکی از افراد نزدیک به سونی که به واسط درز اطلاعات این شرکت نیز مشهور است توییت جالبی را با این مضمون نوشت: ساختار جدید گوشی اکسپریا و حرارت پردازنده اسنپدراگون 810… کدامیک پیروز خواهند شد ؟

z4-810

سونی در اکسپریا Z2 و اکسپریا Z3 از لوله های خنک کننده برای کاهش دمای دستگاه استفاده کرده بود. اما به نظر میرسد برای کاهش دمای دستگاه در اکسپریا Z4 فناوری جدیدی مورد استفاده قرار خواهد گرفت. فناوری جدیدی که هنوز در مورد جزئیات آن هیچ اطلاعاتی نداریم.

پردازنده اسنپدراگون 810 با وجود مشکلات مربوط به حرارت در اسمارت فون هایی همچون HTC One M9 و LG Flex 2 مورد استفاده قرار گرفته بود. اما گویا سونی قصد ندارد به همین راحتی با این مشکل کنار بیاید و همچنان در تلاش است تا در اکسپریا Z4 مشکل گرمای بیش از حد پردازنده را با ساختار جدید خود حل کند.