اکسپریا XZ Premium دربردارنده مجموعه ای از ویژگی ها و قابلیت های جدید است که پیشتر نمونه آن را در هیچ یک از گوشی های سونی ندیده بودیم. سونی در این دستگاه مستقیما بر صفحه نمایش و دوربین تاکید دارد و هر چه در چنته داشت را در این دو بخش استفاده کرده است.

صفحه نمایش اکسپریا XZ Premium که یکی از شاخصه های اصلی آن به شمار میرود، با برخورداری از رزولوشن 4K دومین اسمارت فون با این رزولوشن در دنیا لقب دارد. با این تفاوت که پشتیبانی از HDR نیز به آن اضافه شده که اکسپریا Z5 Premium در این زمینه فاقد آن بوده است.

علاوه بر تفاوت های سخت افزاری اکسپریا XZ Premium با نسل قبلی خود، سونی در بخش نرم افزاری نیز این دستگاه را با گذشته متمایز کرده است. تصاویری که از این دستگاه به دست آمده نشان میدهد در بخش تنظیمات صفحه نمایش اکسپریا XZ Premium شاهد اضافه شدن گزینه ای جدید هستیم که به واسطه پشتیبانی از HDR احتمالا به آن اضافه شده است.

علاوه بر حالت Super Vivid mode که هم اکنون در بسیاری از گوشی های سونی موجود است، حالت استاندارد نیز دیده میشود که گویا معادل خاموش کردن پردازشگرهای تصویر است که در حال حاضر با عنوان گزینه OFF آن را میشناسیم. اما گزینه سوم حالت حرفه ای یا Professional Mode است که برای اولین بار آن را مشاهده میکنیم. همچنان نقاط تاریک اکسپریا XZ Premium در حال روشن شدن است و قطعا در آینده شاهد افشای جنبه های بیشتری از این دستگاه جذاب خواهیم بود.