playstation

هر ساله در روز شُکرگذاری و در پی آن، جمعه سیاه، میلیاردها دلار پول در عرصه اقتصادی جابجا میشود و مردم معمولاً در این مناسبت بیشتر از سایر مواقع سال خرید میکنند. گزارشات حاکی از آن هستند که حدود 3 میلیارد دلار پول در جمعه سیاه رد و بدل شده است و بر اساس تخمین کارشناسان، حدود 1 میلیارد دلار از این پول صرف خرید گوشی هایِ هوشمند شده است.

اما در این بین پیش بینی میشود که سهم کنسول هایِ بازی نیز از این مبلغ کم نمیباشد و بر اساس گزارشات منتشر شده، سونی موفق شده است در جمعه سیاه بیش از 2 میلیون کنسول PS4 خود را به فروش برساند. سونی هنوز هیچگونه اظهار نظری درباره این موضوع نکرده است، اما یکی از مقامات ارشد کمپانی یوبی سافت انگلستان چنین ادعایی را مطرح کرده است.

متخصص استراتژیک کمپانی یوبی سافت در حساب کاربری توئیتر خود نوشته است: « سونی در جمعه سیاه موفق به فروش بیش از 2 میلیون کنسول PS4 شده است ». وی همچنین اشاره کرده است که باندل شدن بازی پرفروش Watch Dogs 2 ( یکی از بازی هایِ محبوب کمپانی یوبی سافت ) با کنسول هایِ سونی نقش عمده ای را در این فروش ایفا کرده است.

هر چند فروش این تعداد کنسول پلی استیشن با وجود پیشنهادات بسیار سخاوتمندانه ای که سونی برایِ کنسول هایِ PS4 Slim و PS4 Pro در نظر گرفته است اَمر غیر عادی و غیر طبیعی ای نیست، اما باید همچنان منتظر خبرهایِ رسمی از سویِ سونی باشیم.

منبع: