شواهد و قرائن نشان از آن دارند که اندروید 8.0 به زودی توسط گوگل به صورت رسمی معرفی و برای دستگاه های نکسوس و پیکسل ها منتشر خواهد شد. پیش از این اطلاعاتی که از پرچمداران آینده سونی بدست آمد نشان از آن داشت که سونی گوشی های جدید خود را به صورت پیش فرض با اندروید 8.0 معرفی خواهد کرد.

سونی سال گذشته عملکرد تحسین برانگیزی در انتشار به روزرسانی اندروید 7.0 داشت و بسیار سریع تمامی گوشی های موجود در لیست خود را به روزرسانی کرد. عملکرد خوب سونی در به روزرسانی گذشته انتظارات از این شرکت را بالا برده به طوری که همه منتظر عملکرد سریع سونی در ارائه آپدیت اندروید 8.0 برای گوشی های اکسپریا هستند.

اطلاعاتی امروز بدست ما رسید که نشان میدهد سونی در حال آزمایش اندروید 8.0 بر روی اکسپریا XZ Premium است. توسط ابزار Handset Detection که مشخصات نرم افزاری اسمارت فون ها را نشان میدهد، چند کاربر توسط گوشی اکسپریا XZ Premium به یکی از سایت های ژاپنی مراجعه کردند که اندروید 8.0 را در اختیار داشتند.

این دستگاه با نام SOV36 در این سایت ظاهر شده که در واقع همان مدل ژاپنی اکسپریا XZ Premium است که سونی برای اپراتور AU عرضه کرده بود. آنچه که این اطلاعات به ما نشان میدهد این است که اکسپریا XZ Premium در اندروید 8.0 از شماره ساخت 47.1.C.0.325 استفاده میکند که دو رقم بالاتر از شماره ساخت فعلی است. انتظار میرود سونی پس از معرفی رسمی اندروید 8.0 و عرضه گوشی های جدید خود، به روزرسانی اندروید 8.0 را برای اکسپریا XZ Premium آغاز کند.

منبع: