xperia-z2-vs-xperia-z3
در خبرهای قبلی مطلع شدیم سونی با وجود اینکه هنوز فریمور شماره23.4.A.0.546   را به طور کامل برای تمامی اعضای خانواده Z3 و Z2 منتشر نکرده، اما یک فریمور جدید را برای انتشار آماده میکند. فریمور جدید اعضای خانواده اکسپریا Z2 و اکسپریا Z3 چند روز قبل با شماره ساخت23.4.A.0.570   که یک به روزرسانی کوچک از نسخه اندروید 5.1 به حساب می آید.

سونی پیش از این به روزرسانی اندروید 5.0 را با اعضای خانواده Z3 و Z2 آغاز کرد و در مدت زمان کم، چند به روزرسانی پشت سر هم را برای رفع مشکلات و پایداری کامل نسخه نرم افزاری ارائه کرد. به نظر میرسد که این اتفاق حالا و برای اندروید 5.1 نیز در حال تکرار است و سونی تا قبل از آغاز مرحله دوم آپدیت، چند به روزرسانی کوچک و بزرگ را برای سری Z2 و Z3 منتشر میکند.

ما در حال حاضر دو فریمور از اندروید 5.1 را میدانیم که باید به جمع آنها یک فریمور دیگر را نیز اضافه کنیم. وبسایت handsetdetection جزئیات یک فریمور جدید از گوشی D6603 را برملا کرد که نشان از آپدیتی جدید برای این دستگاه دارد. این نسخه نرم افزاری با شماره ساخت23.4.A.1.40   هم اکنون در حال تست بر روی گوشی اکسپریا Z3 است. البته این فریمور یک نسخه آزمایشی برای این دستگاه به شمار میرود و هنوز به مرحله تایید نرسیده است. حتی با تایید این فریمور نیز مشخص نیست که آیا اختصاص به یک اپراتور خاص دارد یا به صورت گسترده عرضه خواهد شد.
5.1
به هر حال این فریمور نشان دهنده آن است که به روزرسانی های سونی در روزها و هفته های آینده ادامه خواهد داشت و توقف پیدا نمیکند. سونی امروز آپدیت اندروید 5.1.1 را برای اکسپریا Z2 آغاز کرد تا این دستگاه نیز در کنار اکسپریا Z3 و اکسپریا Z3 Compact به جمع اسمارت هایی بپیوندد که آخرین نسخه موجود را اجرا میکنند. لازم به ذکر است که به روزرسانی اندروید 5.1 اکسپریا Z2 که صبح امروز تنها برای چند اپراتور در دسترس بود از ساعتی قبل به صورت آزاد و غیر اپراتوری نیز در برخی مناطق به انتشار رسید.