اگر تا کنون از دوربین های فول فریم DSLR استفاده کرده باشید، می دانید که به دلیل استفاده از سنسورهایی با سایز بزرگ در آن ها، می توان تصاویر بسیار خوبی در محیط های تاریک با آن ها به ثبت رساند. همچنین، به همین دلیل، تصویر پس زمینه ی سوژه ها نیز به صورت بهتری ثبت خواهد شد. با این حال، فیلم برداران حرفه ای برای ثبت فیلم های خود نیاز به سنسورهای 35 میلی متری و کوچکتر دارند؛ حتی در صورتی که در حال استفاده از دوربین های 8K هم باشند، این نیاز حس می شود. سونی هم بر این باور بوده است که قابلیت های دوربین نباید فدای ابعاد آن شوند. به همین دلیل، این کمپانی در حال کار بروی یک دوربین جدید CineAlta است که در آن از یک سنسور 36×24 میلی متری استفاده شده است که می توان از آن در ساخت فیلم های فوق حرفه ای استفاده کرد. سونی هنوز اطلاعات بیشتری در مورد قابلیت های این دوربین منتشر نکرده است اما اعلام کرده است که کیفیت تصاویر در این دوربین کاملاً متفاوت خواهد بود.

از قابلیت های این دوربین که هنوز نام آن مشخص نیست، استفاده ی آن از نسبت تصویر aspect ratio-agnostic ( آگنوستیک ) می باشد. با استفاده از این نسبت تصویر شما می توانید ویدئوهای 4K را در فرمت RAW و با نسبت تصویر 4:3 یا 17:9 به همراه سایر نسبت های معمول تصویر ضبط نمایید. سونی همچنین وعده داده است که این دوربین جدید از لوازم جانبی دیگر دوربین های سری CineAlta پشتیبانی خواهد کرد؛ بنابراین، در صورتی که پیش از این یکی از این دوربین ها را داشته باشید، می توانید از لوازم آن در دوربین جدید این کمپانی نیز استفاده نمایید. به صورت خلاصه در مورد این دوربین می توان گفت: سازندگان فیلم می توانند بدون اختلال در فعالیت هایشان به دوربین های فول فریم مهاجرت کنند.

این دوربین جدید کمپانی سونی در ابتدای سال 2018 معرفی خواهد شد و انتظار می رود در مقایسه با دوربین های سطح بالای سونی، قیمت بالایی داشته باشد. در سال 2011 زمانی که دوربین F65 به تازگی روانه ی بازار شده بود، قیمتی برابر با 65 هزار دلار برای خریداران هزینه داشت. بنابراین، در صورتی که این دوربین با چنین قیمتی هم عرضه شود، تعجب زیادی نخواهیم کرد. این دوربین می تواند عملکرد فوق العاده ای در ثبت صحنه های اتفاق افتاده در شب و کلوز آپ ها داشته باشد. کیفیت این دوربین می تواند بسیار مناسب برای سرویس های استریم ویدئویی باشد که قصد تولید محتوا در کیفیت 4K HDR را دارند.

منبع: