یکی از مشکلاتی که سونی در زمان عرضه ی دوربین های فول فریم E-Mount با آن روبرو بود، پرسش کاربران در مورد استفاده از شیشه در آن ها بود. دوربین ورزشی Sony a9 نیز چنین شرایطی را تجربه کرده است ولی گزارش جدیدی ادعا می کند که سونی در حال حل این مشکل برای منتقدان خود می باشد.

بر اساس گزارش Sony Alpha Rumors، منابع معتبری اعلام کرده اند که یک لنز 400 میلی متر برای FE mount در حال حاضر در حال توسعه می باشد و احتمالاً تا پایان سال 2017 از آن رونمایی خواهد شد. جذابترین نکته در مورد این لنز سرعت بسیار بالای آن می باشد.

منبعی اعلام کرده است که این لنز از گشودگی دریچه دیافراگم f/2.8 استفاده می کند اما منبع دیگری این گفته را شایعه می داند. یکی دیگر از منبع اعلام کرده است که برای کاهش هزینه ی تولید و ابعاد کمتر لنز، در آن از گشودگی دیافراگم f/4.0 استفاده شده است. همچنین، ممکن است که سونی هر دو لنز را عرضه کند؛ بنابراین، تا انتشار اخبار بیشتر در این زمینه باید منتظر بمانیم.

از آن جایی که دوربین a9 قصد به چالش کشیدن دوربین های Canon 1DX Mark II و Nikon D5 را در زمینه ی ثبت عکس های ورزشی دارد، باید منتظر عرضه ی لنزی سریع و با عملکرد مناسب باشیم. استفاده از لنزی با فاصله ی کانونی 100 تا 400 میلی متر و گشودگی دیافراگم f/4.5 تا f/5.6 انتخاب مناسبی بود اما استفاده از لنز دیگری با فاصله ی کانونی 400 میلی متر و f/2.8 می تواند انتخاب فوق العاده ی دیگری باشید.

منبع: