Sony-Xperia-Z1-Compact-LED-flash-bug (1)

اوایل ماه فوریه بود که برخی صاحبان اکسپریا Z1 کامپکت از بروز یک مشکل عجیب در فلاش LED تلفن همراه خود گزارش دادند. این کاربران معتقد بودند در هنگام گرفتن عکس در تاریکی و با نور فلاش، در حاشیه های تصویر هاله ای تار ایجاد میشود. این هاله که به اصطلاح خونریزی فلاش نیز گفته میشود در تصاویر سیاه و سفید بیشتر از قبل خودنمایی میکند.

اما بعد از گذشت حدود 2 ماه از بروز این مشکل سونی موبایل آلمان در خصوص به کاربران پاسخ داده و معتقد است این مشکل فقط در تعداد معدودی از دستگاه های تولید شده وجود دارد.

سونی معتقد است این مشکل فقط در برخی از مدلهای اولیه این دستگاه وجود دارد که در تولیدات بعد از آن این مشکل به طور کامل رفع شده است و علاقه مندان به این دستگاه میتوانند با خیال راحت و بدون هیچگونه نگرانی از بابت مشکل موجود این محصول را خریداری کنند.

البته با وجود اینکه سونی مشکل موجود در مدلهای اولیه این دستگاه را پذیرفته اما هیگونه برنامه ای درباره حل این مشکل برای کاربرانی که در روزهای اولیه ورود این دستگاه به بازار آنرا خریداری کردند از خود ارائه نکرده و مشخص نیست که تکلیف این دست از کاربران چه خواهد شد. شاید در آینده ای نزدیک سونی برای این دست از کاربران نیز راه حلی قرار دهد.

phonearena