xperia-m4-aqua-design-aa2231fe3d585e9b8d4bf1ee6ff9e73b-940
همانطور که مطلع هستید اکسپریا M4 Aqua که از لحظه معرفی طرفداران زیادی را به خود دیده، در دو مدل 8 و 16 گیگابایتی به بازار عرضه میشود. شاید در نگاه اول نسخه 8 گیگابایتی و 16 گیگابایتی برای این دستگاه معقول باشد، اما چند هفته خبری منتشر شده که نگرانی های زیادی را برای علاقه مندان به این دستگاه ایجاد کرد. در خبری که ما چند هفته قبل نیز پوشش داده بودیم، حافظه داخلی در دسترس این دستگاه به صورت پیش فرض 1.26 گیگابایت مشاهده شد که برای یک اسمارت فون 300 یورویی آن هم در سال 2015 بسیار کم و عجیب به نظر میرسید.

البته در دفترچه راهنمای اکسپریا M4 Aqua حافظه داخلی این دستگاه 3 گیگابایت اعلام شده بود اما کاربران پس از اولین اجرا و به روزرسانی سیستم و برنامه های پیش فرض با حافظه 1.26 گیگابایتی آزاد رو به رو شدند. در واقع به روزرسانی برنامه های پیشفرض این دستگاه فضایی بیش از 1 گیگابایت را اشغال کرده که باعث شده حافظه داخلی در دسترس این دستگاه به کمتر از 1.5 گیگابایت کاهش پیدا کند.

سونی که پس از انتشار این خبر با انتقاداتی از برخی کاربران رو به رو شده بود، در این مورد واکنش نشان داده و با به روزرسانی دفترچه راهنمای اکسپریا M4 Aqua در این خصوص شفاف سازی کرد. سونی در دفترچه راهنمای جدید این دستگاه و در قسمت حافظه داخلی در دسترس، ضمن تایید دوباره حافظه آزاد 3 گیگابایتی، از جمله ” قبل از به روزرسانی برنامه های پیشفرض” استفاده کرده که کاربر را از کاهش فضای در دسترس پس از به روزرسانی آگاه میکند.

M4

هر چند که سونی خیلی زود در این خصوص واکنش نشان داده و کاربر را از این مشکل مطلع کرده اما هنوز مشکل کمبود حافظه در مدل 8 گیگابایتی اکسپریا M4 Aqua پابرجاست. شاید بقای این مشکل باعث شود تا تمایل کاربران به خرید مدل 16 گیگابایتی این دستگاه بیش از قبل شود.

xperiablog