رتبه ی دوم فروش دوربین های فول فریم پس از مدت ها، دیگر در اختیار برند DSLR نیست. سونی امروز اعلام کرده است که توانسته است رتبه ی دوم فروش دوربین های فول فریم با قابلیت تعویض لنز را بدست آورد.

با وجود اینکه در چند سال گذشته به نظر می رسد که فروش دوربین های فول فریم با قابلیت تعویض لنز با افت فروش روبرو شده اند، ولی گزارش NPD اعلام می کند که این بازار افزایش فروش 5 درصدی را به خود دیده است. البته اگر سونی را از این آمار حذف کنیم، آمار فروش این دوربین ها در سال های گذشته با 2 درصد کاهش روبرو شده است. این آمار بر اساس میزان فروش این دوربین ها در مدت بین ماه ژانویه و فبریه سال 2016 با مدت مشابه در سال 2017 تنظیم شده است.

پس از برند Leica، سونی نخستین کمپانی بود که از دوربین های فول فریم خود رونمایی کرد که در آن ها از هیچ آیینه ای استفاده نشده است. Neal Manowitz از مسئولان بخش دوربین سونی در Sony North America می گوید:

” ما همیشه در حال بررسی فیدبک های دریافت شده از کاربران خود برای بهبود هرچه بهتر محصولات خود هستیم. این فیدبک ها در ساخت محصولاتی بهتر و خلاقانه تر به ما کمک زیادی می کنند. “

عکاسان حرفه ای در استفاده های خود از دوربین های بدون آیینه با مشکلاتی روبرو شده اند؛ برای نمونه، سرعت فوکوس این گونه دوربین ها در مقایسه با دوربین های DSLR کمتر می باشد. در سال 2016، فروش دوربین های DSLR با کاهش 17 درصدی روبرو شد در حالی که دوربین های بدون آیینه تنها 4 درصد کاهش فروش را تجربه کردند.

سونی بدون شک یکی از اصلی ترین بازیگران در ساخت دوربین های بدون آیینه می باشد. در سال های گذشته کمپانی های بزرگ دیگر چون کنن و نیکن اندکی برای استفاده از این فناوری در دوربین های خود مردد بودند. با این وجود، دوربین EOS M5 کنن، اولین دوربین این کمپانی بود که در آن از هیچ آیینه ای استفاده نشده است. نیکن هم سری سنسورهای Nikon 1 را ارائه کرده است که البته از سال 2015 تا کنون شاهد نسخه های جدیدتر آن ها نبوده ایم. بر اساس برخی گزارش ها، این کمپانی در حال کار بروی نسل جدیدی از این سری است که قابلیت های پیشرفته تری را دارا است.

منبع: