sony-xperia-logo-640x400
بازار موبایل اروپا، برای سونی یک اهمیت ویژه دارد. سونی پس از نا امیدی از کسب بازار چین حالا سعی در کسب قدرت بیشتر در بازار کشورهای اروپایی دارد و به نظر میرسد در این راه نیز موفق عمل کرده است. اگر به خاطر داشته باشید چندی قبل و با ارائه آمارهای رسمی، سونی دومین برند پر فروش تر کشور اسپانیا شناخته شد و حالا نیز این موفقیت برای سونی در کشور پرتغال هم تکرار شده است و سونی را به یکی از 3 برند محبوب این کشور تبدیل کرده است.

بر اساس آمارهای بدست آمده از طریق ترافیک های اینترنت موبایل سونی 4.6 از کل گوشی های هوشمند کشور پرتغال را تشکیل میدهد. در این آمار اپل با 47.5 درصد نزدیک به نیمی از گوشی های هوشمند این کشور را تشکیل میدهد و پس از آن سامسونگ با 27.4 در رتبه دوم قرار گرفته است.

گوشی های سونی در این آمار پس از سامسونگ دومین برند محبوب اندرویدی در کشور پرتغال محسوب میشوند. بازار اروپا یک بازار ویژه برای کمپانی های سازنده تلفن همراه محسوب میشود که سونی تا به اینجا در چندین کشور از اروپا موفق به کسب جایگاه های خوبی شده که این میتواند برای موفقیت کلی سونی در بهبود فروش سالانه گوشی های اکسپریا نقش اساسی ایفا کند.