A-model-poses-next-to-Son-007
سونی در چند ماه اخیر با مشکلات مالی زیادی رو به رو شد که این شرکت را مجبور کرد برخی از دارایی های خود را به حراج بگذارد و تعداد زیادی از کارمندان خود را نیز اخراج کند. با این وجود وضعیت این شرکت در بخش موبایل چندان بد نیست و در سال اخیر به موفقیت های زیادی نیز دست پیدا کرد.

با وجود این مشکلات سونی پیش بینی کرد میزان فروش تلفن های هوشمند این شرکت در سال جاری با یک رشد 28% درصدی به 50 میلیون دستگاه برسد. سونی در سال گذشته تعداد 39 میلیون دستگاه گوشی اکسپریا را به فروش رساند. در صورت به واقعیت پیوستن این پیش بینی سونی 11 میلیون دستگاه گوشی هوشمند بیشتر از سال گذشته به فروش میرساند که موفقیتی بزرگ برای این شرکت ژاپنی به حساب می آید.

یکی از عوامل موفقیت سونی در بازار تلفن های هوشمند راه اندازی خط تولید سری Z اکسپریا بود که با دو محصول اکسپریا Z و ZL آغاز شد و تا کنون نمونه هایی از بهترین ها را در قالب یک خانواده به ما معرفی کرده است.

متاسفانه سونی در آخرین محصول خود از این خانواده یعنی اکسپریا Z2 با مشکلات زیادی در عرضه رو به رو شد. تاخیر چند هفته ای در عرضه ضربه زیادی به فروش این اسمارت میزند. با این وجود سونی همچنان امیدوار است تا در سال جاری رشد فروش زیادی را تجربه کند.

phonearena