nexus2cee_android-marshmallow-icon-728x437

صبح امروز طی خبری اعلام کردیم که سونی نسخه ای جدید از اَندروید مفهومی خود را برای گوشی هایِ Z3 و Z3 Compact منتشر کرده است. در آن خبر اعلام کردیم که برنامه هایی چون آلبوم، ایمیل و لانچر اکسپریا دچار تغییر و تحولاتی شده اند و به نسخه هایِ جدید بروزرسانی شده اند.

درباره نسخه جدید لانچر اکسپریا که به نسخه 10.0.A.0.4 ارتقا پیدا کرده است اشاره کردیم که حالا کاربران میتوانند بدون ورود به بخش مدیریت برنامه ها در بخش تنظیمات دستگاه و به سادگی هر چه تمام تر با ورود به لیست برنامه ها، برخی از برنامه هایِ پیشفرض را حذف کنند.

اما حالا که این بروزرسانی بر رویِ بسیاری از دستگاههایِ مورد آزمایش نصب شده است، برخی از کاربران متوجه اضافه شدن یک ویژگی بسیار مهم به نسخه جدید لانچر اکسپریا شده اند. کاربرانی که این بروزرسانی را نصب کرده اند متوجه شده اند که سونی در این نسخه از اَندروید مفهومی خود و همراه با بروزرسانی لانچر اکسپریا، برای اولین بار قابلیت انتخاب پوسته برای آیکن هایِ لانچر را به این نسخه اضافه کرده است.

همانطور که همه میدانیم، این ویژگی شاید یک بارزه بسیار پیش پا افتاده در لانچرهایِ موجود برای سیستم عامل اَندروید باشد، اما وارد کردن چنین قابلیتی به لانچر اکسپریا، جذابیت این لانچر را بیش از پیش میکند و میتواند برای طرفداران محصولات سونی بسیار با اهمیت باشد.

در حال حاضر سونی سه انتخاب برای تغییر شکل آیکن هایِ لانچر در اختیار کاربرانش قرار میدهد: آیکن هایِ فریم دار، آیکن هایِ شیشه ای و آیکن هایِ مدور. البته آیکن هایِ مدور فعلاً آیکن 5 برنامه دوربین، تنظیمات، آلبوم، ایمیل و موزیک را تغییر میدهد و در آینده تعداد آیکن هایِ پشتیبانی شده بیشتر خواهد شد.

این کار میتواند در جذب کاربر بسیار تأثیر گذار باشد و سونی به خوبی دریافته است که با تغییراتی هر چند جزئی اما مهم میتواند بار انتقادات بی امان منتقدان رابط کاربریش را از خود کمی دور کند. اما نظر شما همراهان همیشگی درباره این ویژگی جدید اضافه شده به لانچر اکسپریا چیست؟ مثل همیشه منتظر نظرات گرم شما از طریق بخش نظرات هستیم.

[ گزینه هایِ جدید اضافه شده به نسخه جدید لانچر اکسپریا ]

[ تفاوت آیکن عادی با آیکن هایِ اضافه شده جدید ]

منبع: