چندی پیش سونی پرده از نسل دوم تبلت مجهز به کاغذ دیجیتالی خود برایِ بازار ژاپن برداشت و اَکنون مطلع شده ایم که دومین مقصد این تبلت غول پیکر بازار پر سود و با تقاضایِ بالایِ آمریکا میباشد. این محصول که به اختصار DPT-RP1 خوانده میشود، در واقع یک تبلت 13.3 اینچی است که به کاربران کمک میکند به سادگی یادداشت برداری کرده و فایل هایِ متنی را در آن مرور کنند.

سونی اشاره میکند که نسل جدید این تبلت نسبت به نسل قبل خود از صفحه نمایش با کیفیت تری بهره میبرد و علاوه بر بهبود صفحه نمایش، قلم آن نیز با بهبودهایی همراه شده است، که قطعاً برایِ کاربران حائز اهمیت خواهد بود. مدیر مسئول پروژه تبلت کاغذ دیجیتالی سونی درباره نسل جدید این تبلت میگوید:

کاغذ دیجیتالی در طی سال هایِ اَخیر ثابت کرده است که بهترین شیوه برایِ خواندن و نوشتن میباشد و میتواند برنامه هایِ حرفه ای خاصی را نیز در اختیار کاربران قرار دهد. سونی با همکاری کمپانی توسعه دهنده کاغذ دیجیتالی توانسته است قدم بسیار بزرگی در ارتقایِ کیفیت و کارایی این تکنولوژی بردارد و عصری جدید برایِ آن رقم بزند. در نسل دوم تبلت کاغذ دیجیتالی سونی، میتوانیم بگوییم تمام آرمان هایِ ما به منصۀ ظهور رسیده اند.

از لحاظ امکانات سخت افزاری، نسل دوم تبلت کاغذ دیجیتالی سونی مجهز به یک حافظه داخلی 16 گیگابایتی است، که میتواند تا 10.000 صفحه فایل PDF را به راحتی در خود جای دهد. از باب اَبعاد و وزن نیز، این تبلت بسیار نازک و کم وزن میباشد. سونی اشاره میکند که این تبلت حدود 5.9 میلی متر قطر دارد و وزنی معادل 12.3 اونس دارد، که در واقع برابر با وزن 60 ورق کاغذ نامه میباشد.

سونی میگوید با یک بار شارژ کامل کاربر میتواند تا 3 هفته از این محصول بدون نیاز به شارژ مجدد بهره ببرد و بدین ترتیب نیاز نیست کاربران نگران تمام شدن شارژ دستگاهشان یا پروسه هایِ طولانی شارژ شدن آن باشند. این محصول در حال حاضر حدود 700 دلار قیمت دارد و پیش بینی میشود در آینده ای نزدیک با تولید اَنبوه، قیمت آن پایین بیاید تا تمامی کاربران بتوانند آنرا به سادگی تهیه کنند.

منبع: